Świąteczne zakupy

Świąteczne zakupy 2016 – zaczynamy od dziś!

Zrobić zakupy, posprzątać mieszkanie, kupić prezenty, zaplanować wigilijną kolację… wiele obowiązków, a czasu – jak zwykle – za mało. Sytuacja jest prostsza, gdy to Ty będziesz gościem i nie musisz martwić się o każdy szczegół dekoracji wnętrza. Załóżmy jednak, że należysz do grona szczęśliwców posiadających największy dom w rodzinie i to właśnie Tobie przypada w zaszczycie ugościć ciocię, wujka, rodziców i kuzynostwo.  Nie ominą Cię więc świąteczne zakupy. Jak, gdzie, kiedy i co kupować? Podpowiadamy.

Dekoracja świątecznego stołu

Zastawa stołowa – zaczynając od początku

Ugotowanie najsmaczniejszego barszczu na nic się zda, gdy nie będzie go w czym podać. Podobnie jest z każdą świąteczną potrawą. Trzeba przyznać, że „jemy” również oczami, dlatego należy zadbać także o formę podania. Nim na dobre rozpocznie się szaleństwo zakupów, przejrzyj wyposażenie kuchni i jadalni, by uniknąć wpadki przed samą Wigilią. Co powinno się wziąć pod uwagę?

1. Liczba talerzy w serwisie obiadowym. Jeżeli jest ich za mało, rozważ zakupienie takiego kompletu, który pozwoli na przyjęcie większej liczby gości. Posłuż się schematem, według którego należy kupować komplety większe o 2 zestawy talerzy, niż największa liczba gości przyjmowana podczas wigilijnej kolacji. Pamiętaj o tradycyjnym pustym miejscu.

2. Zastawa stołowa – salaterki, karafki na zimne napoje, dzbanki, waza, serwetniki itd. Jeżeli zależy Ci, by podać wiele rodzajów sałatek, ryb przygotowanych na kilka sposobó, czy innych potraw – spraw sobie kwadratową salaterkę 3 w 1. Dzięki niej podasz wybrane dania oszczędzając miejsce na stole.

3. Serwis kawowy i deserowy – czyli to, w czym i na czym podasz świąteczne wypieki. Co warto mieć? Kawiarkę, komplet filiżanek, dzbanek i coś, co pozwoli Ci stylowo podać przygotowane wypieki – patery.

Kupując kawiarkę zwróć uwagę na liczbę kaw, którą możesz przygotować za jednym parzeniem. Jedna kawa to około 50 ml(tradycyjne espresso to 25 – 35 ml).

4. Dekoracje świąteczne, które podkreślą magię świąt. Najlepiej sprawdzają się stroiki wykonane własnoręcznie, oświetlone lampkami LED na baterie, których niewielkie źródło zasilania bez trudu ukryjesz między świeżymi gałązkami. A może w tym roku rozważysz drzewko ledowe jako alternatywę?

Pamiętaj również o szeregu akcesoriów, które może nie są niezbędne, jednak znacznie ułatwiają serwowanie przygotowanych pyszności. Może to być chociażby stalowy koszyczek na pomarańcze, podgrzewacz, by utrzymać pożądaną temperaturę zup i sosów, do tego podkładki i komplet eleganckich sztućców. Jeżeli masz to wszystko, oznacza że jesteś doskonale przygotowany i możesz przejść do kolejnego etapu działań.

Pyszne, świeże i zdrowe – świąteczne zakupy spożywcze

To mit, że najlepszym czasem na zakupy spożywcze jest kilka ostatnich dni przed Wigilią. Wiele produktów posiada długą datę przydatności do spożycia(mąki, makarony, mrożone warzywa, dekoracje deserów itd.) możesz więc bez obaw kupić je wcześniej, na przykład już dziś. A jeżeli i na to nie masz siły – zamów zakupy online… do domu. Wiele sklepów udostępnia taką możliwość, dzięki czemu unikniesz godzinami tkwiąc w niekończących się kolejkach.

DIY - własnoręczne dekoracje

DIY – czyli własna praca popłaca

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem kolorowych dekoracji i ozdób świątecznych. A gdyby tak wykonać je samodzielnie? Zaangażuj członków rodziny i dekorujcie dom tak, by odzwierciedlał gusta domowników. W pomieszczeniach, w które tchnęliśmy rytm życia naszej rodziny, chętniej spędzimy czas na wspólnym świętowaniu.

W Internecie dostępnych jest dziesiątki pomysłów na wykonywanie dekoracji samemu lub z dziećmi. Zacznijcie tworzyć już dziś, by uniknąć przedświątecznej gorączki.

Wybieraj prezenty… uważnie!

Sztuka wybierania prezentów została opanowana przez nielicznych. Dlaczego tak trudno wybrać właściwy podarunek dla kogoś, kogo przecież bardzo dobrze znamy? Na przekór wszystkiemu, to właśnie ten powód staje się główną przeszkodą. Jak ją pokonać? Tym zajmiemy się już od poniedziałku, by świąteczne zakupy stały się jeszcze prostsze!

Jakie prezenty wybrać dla każdego członka rodziny i dlaczego stawiamy właśnie na nie – tego dowiesz się z naszego bloga. Zapraszamy!

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.