ozdabianie domu na święta

Święta coraz bliżej, czas pomyśleć o iluminacji domu i mieszkania.

dom na świętaflic.kr/p/dGa98C

Listopad to miesiąc, w którym powoli zaczynamy myśleć o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, a jeżeli myślimy o świątecznym klimacie to od razu przychodzi nam do głowy widok pięknych kolorowych światełek i świecących na wiele kolorów przyozdobione domy… ale od początku!

Coraz bliżej święta…

Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w ciągu roku, kiedy nikną wszelkie spory, konflikty i waśnie. Czas, gdy nasza ludzka życzliwość spotyka się z refleksją, zadumą i wytchnieniem po całorocznej pracy. To właśnie wtedy spotykamy bliskich, których często długo nie widzieliśmy, więc kwitną radosne rozmowy przy świątecznym stole. Dla dzieci jest to szczególny czas, okraszony wyczekiwaniem na Świętego Mikołaja, który przybędzie jak co roku z workiem pełnym prezentów. Bez względu na to, gdzie mieszkamy, jaki jest nasz status społeczny i stan posiadania, chcemy, aby święta upłynęły nam wyjątkowo. Dokładamy wszelkich starań, zarówno poprzez wielkie świąteczne porządki, jak i wyjątkowe, charakterystyczne dla tego okresu wypieki i potrawy, słowem – robimy wszystko, żeby nasze święta były wyjątkowe.

Ozdabianie domów i mieszkań dekoracjami świątecznymi

dom światełkaflic.kr/p/8ZJ3UT

W tym szczególnym czasie, równie wyjątkowo wyglądają nasze domy i mieszkania. Bez względu na to czy mieszkamy w bloku na wielkim osiedlu, czy w małym, jednorodzinnym domku za miastem, czy w wielkiej willi, dekorujemy i ozdabiamy zarówno nasze wnętrza, jak i budynki z zewnątrz, nie wspominając już o ogrodach. Od lat najpopularniejszym sposobem dekorowania domów na święta są kolorowe lampki choinkowe, które wieszamy na fasadach naszych budynków, ogrodzeniach, czy drzewkach w ogrodzie. Różnego rodzaju świecące gwiazdy, mikołaje, czy węże ledowe sprawiają, że nasz dom już od progu żyje świętami, na które wszyscy czekamy z niecierpliwością. Z kolei wewnątrz wspaniale sprawdzają się wszelkiego rodzaju stroiki, gwiazdy betlejemskie, świerkowe i sosnowe gałązki czy podobizny mikołaja lub reniferów. Wszystkie te elementy, oczywiście odpowiednio skomponowane i dobrane z odpowiednim wyczuciem, mogą nadać naszemu mieszkaniu niespotykany dotąd charakter i sprawić, że miło zaskoczymy naszych gości, którzy zapragną w tym czasie nas odwiedzić. Każda taka wizyta z pewnością może być pretekstem do fascynujących rozmów a po latach – do jakże pięknych wspomnień. Oryginalny świąteczny wystrój wnętrza może się do tego świetnie przyczynić.

Dlaczego ozdabiamy domy na święta?

Królową bożonarodzeniowych dekoracji jest oczywiście świąteczna choinka. To dla niej rezerwujemy centralne, zaszczytne miejsce w naszym domu, to ją ubieramy wspólnie z całą rodziną, czemu zawsze towarzyszy masa radości, śmiechu i niezwykłych wspomnień. Bez względu na to czy sztuczna czy żywa, czy mała czy duża, jodła czy świerk – choinka zawsze jest najważniejszym symbolem Bożego Narodzenia w każdym domu.

dom z ledamiflic.kr/p/q7NDne

Patrząc na te przepiękne i niezwykle kreatywne ozdoby i dekoracje, często zastanawiamy się co tak naprawdę powoduje, ze ludzie chcą ubierać swoje domy na czas świąt? Czyż nie wystarczyłoby zapalenie kilku lampek zamiast kilku tysięcy na całym dachu? Czy delikatny stroik na ścianie nie wystarczyłby w miejsce wielkiego mikołaja, wspinającego się po poręczy schodów? Takie pytania będą zawsze, tak jak zawsze wiele osób będzie chciało tworzyć piękne świąteczne dekoracje. I różne mogą być ich motywy i przesłanki jakimi się kierują. Część z nich z pewnością pragnie w ten sposób oddać swój stosunek do świąt, które dla większości ludzi są czasem niezwykle rodzinnym i pełnym prawdziwych wzruszeń. Chcą by ten wyjątkowy czas, miał także wyjątkową oprawę. Istnieje także spora grupa ludzi, którzy mają talent do wykonywania własnoręcznych, pięknych ozdób świątecznych, a czas, kiedy mogą się nimi pochwalić, to właśnie Boże Narodzenie. Kreatywność w połączeniu z pięknem i poczuciem świątecznej estetyki pozwala tym ludziom włożyć w przygotowania świąteczne cząstkę siebie. Stąd tak wielka popularność ręcznie wykonywanych bożonarodzeniowych szopek, kartek świątecznych, a także wszelkiego rodzaju jarmarków i targów świątecznych, na których obok wspaniałych ozdób znaleźć możemy świetne propozycje prezentów dla bliskich. Trzecia grupa w prezentowaniu świątecznych ozdób kieruje się – tak jak w wielu innych dziedzinach życia – chęcią podziwiania przez innych. Stąd lampki niemal w każdym możliwym zakątku ich posesji, gwiazdy rozświetlające ogród i wielki mikołaj, który wspina się na balkon po wężu ze światełek. Jeśli całość nie odbiega od ogólnie przyjętych zasad estetyki, to nie powinno się odbierać nikomu chęci do takiego przeżywania świąt, jakie uważa za słuszne.

Bez względu na to, jakimi powodami kierują się ludzie dekorując swoje mieszkania i posesje, warto pamiętać, że dla każdego z nich święta mogą oznaczać coś innego. Dla jednych będzie to czas gdy wspominają ze wzruszeniem swoje własne dzieciństwo, inni z kolei robią wszystko, aby ich dzieci mogły przeżyć takie święta jakich sami nigdy nie doświadczyli. Nikomu jednocześnie tej wspaniałej radości nie powinniśmy odbierać. A świąteczne iluminacje na ulicach miast i piękne ozdoby z pewnością dopełniają w nas samych poczucie wyjątkowości tych szczególnych kilku dni w roku.

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.