Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż...

Już niedługo, coraz bliżej...

Chociaż jesteśmy dopiero kilka dni po pierwszym listopada, aura zadumy i refleksji wciąż większości z nas się udziela, a na grobach naszych bliskich wciąż nie dogasły jeszcze znicze, które zapalaliśmy podczas Wszystkich Świętych, to za chwil kilka myślami będziemy już przy kolejnym święcie. Czas pędzi nieubłaganie, a listopad, to moment, kiedy pierwsze nasze myśli dotyczą Bożego Narodzenia. Pewnie w niezwykle dużym stopniu przyczynia się do tego aura kreowana przez media, reklamy i centra handlowe, które za kilka dni oficjalnie ogłoszą rozpoczęcie świątecznej gorączki. W końcu już na początku grudnia nasze posesje przyozdobią kolorowe lampki choinkowe, czy wąż ozdobny, który w ostatnich latach jest niezwykle popularną formą dekoracji.

Ale to tylko cześć prawdy. Jej druga strona jest taka, że Polacy i nie tylko, po prostu bardzo lubią Boże Narodzenie i atmosferę ciepła, jaka w tym czasie nam towarzyszy. Zakupowy szał jest nieodzownym elementem tego okresu. I nie ma tu większego znaczenia miejsce, gdzie te zakupy robimy. Bez względu na to czy jest to handlowa galeria, sklep internetowy, każdego dnia poddajemy się tej niezwykłej atmosferze. W pogoni za wymarzonymi prezentami dla bliskich, a czasem także dla samych siebie, doświadczamy pospiesznej refleksji, patrząc na świąteczne reklamy i dekoracje. Nasze myśli najczęściej krążą wtedy wokół rodzinnego domu, który przez cały rok jest naszą oazą spokoju, jednak w tych dniach wydaje się być miejscem magicznym i szczególnym.

 

swieta

Nie tylko wigilia

W wielu polskich domach święta nie zaczynają się w Wigilię i nie kończą wraz z zakończeniem drugiego dnia. Aura rodzinnego ciepła i życzliwości daje się zauważyć już na kilka tygodni wcześniej, i pewnie gdyby nie istniały środki masowego przekazu, to ona byłaby niezmienna. Z kolei zakończenie „świąt” w znaczeniu właśnie tej atmosfery, to czas około Nowego Roku, albo i nawet święta Trzech Króli. Wspomniane zaś wcześniej choinkowe lampki, wiszą na naszych domach o wiele dłużej.

 

Bądźmy razem

Jak więc widzimy, Boże Narodzenie to coś o wiele więcej niż trzy dni w kalendarzu i chrześcijański czas refleksji nad narodzinami Jezusa. To raczej ogromnych rozmiarów zjawisko socjologiczne, w którym uczestniczą prawie wszyscy ludzie, niezależnie od wykształcenia czy grupy społecznej, do której należą. Przygotowywanie prezentów, świątecznych potraw i ozdób, radość z bycia razem i więcej życzliwości, także w sprawach na co dzień błahych - wszystko to powoduje, że chcemy w tym zjawisku uczestniczyć i często sposób, w jaki to robimy nie jest najważniejszy. Ważne, że jesteśmy razem, bo każdy z nas zasługuje, aby przynajmniej w tym czasie otrzymać wsparcie bliskich nam ludzi

  Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl