Szklarnie ogrodowe i tunele foliowe

Szklarnie ogrodowe i tunele foliowe

O tej porze roku w ogrodach i na działkach niewiele się dzieje. To czas zimowego spoczynku roślin.  Jednak ogrodnicy właśnie teraz planują zakupy pod kątem ulepszeń i bardziej efektywnych plonów. Najważniejsze w ogrodzie już od wczesnej wiosny są szklarnie ogrodowe i tunele foliowe . To dzięki wysadzaniu roślin „pod daszek” mamy pewność, że chłodną wiosną nie stracimy delikatnych młodych roślin. Tunele i szklarnie mają również kluczowe znaczenie dla roślin takich jak pomidory, które przez cały okres wegetacji lubią podwyższoną temperaturę i większą wilgotność powietrza.

 

Plony z tuneli i szklarni ogrodowych

 

Dzięki termicznej osłonie przez cały sezon wpływamy na szybszą wegetację sadzonek większości roślin i późniejsze wyższe plony. To najpewniejszy sposób, by zapewnić roślinom znakomite – cieplarniane! – warunki.

Tunele foliowe ogrodowe gwarantują ogrodniczy sukces

Tylko wtedy mamy pewność, że warzywa i owoce będą okazałe a dzięki fizycznej osłonie również wizualnie będą pozbawione skaz. Z pewnością takie okazy ucieszą właścicieli ogrodów oraz ich bliskich, mających okazję skosztować takich naprawdę zdrowych warzyw.

 

Szklarnie ogrodowe i tunele foliowe                     Szklarnie ogrodowe i tunele foliowe

 

Tunele foliowe dziś wykonywane są z wytrzymałych materiałów. Stelaże są lekkie i łatwe w montażu, konstrukcja jest bardzo stabilna. Pokrycie zewnętrzne tuneli jest estetyczne i trwałe. Niektóre modele mają okienka, które po otwarciu dają niezbędny latem przewiew. W ten prosty i łatwy sposób można regulować w tunelu ogrodniczym temperaturę i wilgotność.

Szklarnie ogrodowe i tunele foliowe

Szklarnie ogrodowe i tunele foliowe                    Szklarnie ogrodowe i tunele foliowe

Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu ze stelażem aluminiowym to sposób na bardzo trwałą osłonę dla roślin, na wiele sezonów. Z pewnością sprawdzą się doskonale w miejscach, w których ze względu na np.  gałęzie drzew i możliwe od nich uszkodzenia, mniej polecane są tunele foliowe. Kubatura szklarni jest pomyślana tak, by wykorzystać przestrzeń jak najbardziej efektywnie. Projekty uwzględniają także to, by ogrodnik miał łatwy dostęp do każdej części roślin. W tych „budyneczkach” można wygodnie stać i z przejścia ma się łatwy dostęp do każdej części pomieszczenia. Takie konstrukcje bardzo ułatwiają pielęgnację roślin a efekty pracy są spektakularne. Świeże owoce i warzywa, bez względu na warunki atmosferyczne, na wyciągnięcie ręki – czyż nie dla tego efektu zakładamy warzywniki i ogrody?

 

Tunele i szklarnie ogrodowe gwarantują plony

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

 

 

2 komentarzy:
 1. Basia
  Basia says:

  Mam.tunel ale i mam problem jak juz wszystko wyrosło w tuneli było pełno małych białych muszek i pomidory i ogórki zniszczyło nikt nie umiał. Mi nic poradzic

  Odpowiedz
  • Ewa
   Ewa says:

   W tunelu nie tylko rośliny mają wspaniałe warunki do wzrostu. Tak jak na otwartym terenie trzeba rośliny zabezpieczać odpowiednimi środkami, przeciwko owadom i pleśni. Najlepiej jest porozmawiać ze sprzedawcą w sklepie ogrodniczym i jeszcze przed sezonem zaopatrzyć się w odpowiednie środki. Bardzo ważna jest wiedza jak te środki stosować, kiedy i w jakich ilościach – trzeba to dokładnie omówić ze sprzedawcą. Mamy nadzieję, że w tym roku problem się nie powtórzy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.