Nowoczesny tapczan to funkcjonalność i styl.

Nowoczesny tapczan to funkcjonalność i styl.
Praktyczne i zarazem eleganckie meble to cenny nabytek, dzięki któremu urządzanie mieszkania stanie się łatwiejszym zadaniem. Na jakie rozwiązania warto postawić? Jednym z tych mebli, które po latach wróciły do łask i szybko zyskały popularność, jest tapczan. Dla kogo będzie on najlepszym rozwiązaniem?
 
 
 
 
 

Tapczan symbolem minionej epoki

 
Tapczan był meblem bardzo popularnym w tych mieszkaniach, które urządzano w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Jego prosta forma i wielofunkcyjność sprawiały, że świetnie nadawał się on do ówczesnych wnętrz – małych i ciasnych, w których należało pogodzić różne potrzeby członków typowej rodziny.
 
 
 
 
Dziś tapczan wraca w wielkim stylu, a jego rola w aranżacji wnętrz nabiera nowego charakteru. W małym mieszkaniu oraz w pokoju dla dziecka, taki mebel sprawdzi się rewelacyjnie. Szeroki wybór nowoczesnych werslek sprawia, że każdy z nas bez problemów znajdzie rozwiązanie idealne do swojego wnętrza.
 
 
 
 

Tapczan rozkładany

 
Wersalka to mebel wypoczynkowy z funkcją spania. Gdy często mamy gości, mebel do salonu z opcją rozłożenia go do spania sprawdzi się znakomicie. Tapczan dwuosobowy pozwoli na wygodny wypoczynek jednej lub dwóch osób, nawet przez kilka dni. A w czasie dnia znów stanie się miejscem wspólnego wypoczynku.
 
 
            
 

 

Tapczan jednoosobowy

 
Wersalka nie jest bardzo dużym meblem, jednak nawet i on nie zmieści się w każdym pomieszczeniu. Warto wtedy wybrać tapczan jednoosobowy, który ma formę komfortowego fotela, który po rozłożeniu staje się wygodnym miejscem do spania. To świetne rozwiązanie do naprawdę małych i ciasnych pomieszczeń. Taki mini tapczan to także sposób na dodatkowy mebel do spania w mieszkaniu. Gdy w salonie czy w sypialni urządzamy kącik do czytania, zamiast typowego fotela można wybrać składany tapczan jednoosobowy. Awaryjnie pozwoli on na przenocowanie dodatkowego gościa.
 
 

 

Tapczan dla dziecka

 
Wersalka dla dzieci powinny być ciekawe wizualnie. Soczyste barwy i ciekawy projekt to z pewnością coś, co zyska aprobatę każdego dziecka. Zwróćmy jednak uwagę, by wybrany tapczan dla dziecka był odpowiednio wygodny i szeroki. Po jego rozłożeniu dziecko powinno mieć płaskie i dość miękkie podłoże do spania. To gwarancja jakości wypoczynku i zdrowia dla rosnącego jeszcze dziecka.
 
         
 
Opublikowane w artykule zdjęcia nowoczesnych aranżacji: mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz, znajdą Państwo w ofercie sklepu internetowego TwójPasaż.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl