wiosenne porzadki

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie – pomocne innowacje!

Kończy się zima. Niedługo będą Święta Wielkanocne. Ale święta to nie tylko przyjemności. Wcześniej czeka nas sporo pracy… Już dziś warto pomyśleć o czekających nas pracach. Zazwyczaj perspektywa czekającego nas wysiłku sprawia, że wiosenne porządki w domu i ogrodzie jawią się jako długa, żmudna i męcząca procedura. Warto zatem zaplanować je wcześniej.

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie

Po zimie najbrudniejsze są okna. Wymagają gruntownego mycia i tutaj wiele nie jesteśmy w stanie usprawnić. Możemy pomóc sobie ściągaczkami – to przyspiesza osuszanie szklanych tafli.

 

wiosenne porzadki myjka ze spryskiwaczem                            wiosenne porzadki zelazko parowe

 

Warto pomyśleć o usprawnieniu prasowania firan i zasłon, które łatwo jest przypalić tradycyjnym żelazkiem. Żelazko parowe z pewnością pomoże w wygładzeniu wrażliwych na wysokie temperatury  tkanin. Takie żelazko nieocenione będzie przede wszystkim na co dzień przy prasowaniu ubrań. To zakup bardzo potrzebnego urządzenia, które pomoże nam w codziennym prasowaniu wszystkich delikatnych tkanin!

Wiosenne porządki w domu

Jeśli chodzi o sprzątanie domu to warto jest przemyśleć kilka aspektów. Można zastanowić się jakie czynności możemy usprawnić, jakie przyśpieszyć dzięki nowoczesnym urządzeniom pomagającym w pracach porządkowych w domu i na przydomowym terenie.

ODKURZACZ. W tej chwili na rynku mamy szeroką gamę nowoczesnych odkurzaczy, z filtrami HEPA, które bardzo efektywnie pomogą nam w porządkach. Dobre filtry to nie tylko czystsze powietrze w mieszkaniu, ale też gwarancja, że mieszkanie będzie idealnie wysprzątane. Polecamy odkurzacze bezworkowe, których użytkowanie nie wymaga ciągłego dokupywania worków. Śmieci zbierają się w pojemniku, który od czasu do czasu należy opróżnić.

 

wiosenne porzadki odkurzacz bezworkowy                                                wiosenne porzadki odkurzacz do czyszczenia na sucho i mokro

 

Ciekawą opcją jest odkurzacz do czyszczenia na sucho i na mokro – sprawdzi się przy sprzątaniu na przykład wykładzin na balkonie czy tarasie. Nie musimy się obawiać zniszczenia urządzenia, jak w wypadku zwykłego odkurzacza, jeśli dostanie się do niego woda!

MYCIE PODŁÓG. Tutaj mamy całą gamę nowoczesnych produktów. Począwszy od funkcjonalnych mopów ręcznych po mopy elektryczne. Mopy obrotowe to tradycyjne mopy, które dzięki wygodnej odsączarce są bardziej efektywne.

 

wiosenne porzadki mop obrotowy                                  wiosenne porzadki mop parowy

 

Ciekawą opcją są mopy parowe. Nie tylko zostawiają myte powierzchnie niemal suche i bez smug, ale również działają bakteriobójczo. Nakładki na mopa można prać w pralce, więc sprzątanie, kiedy nie musimy się schylać, nie musimy niczego ręcznie płukać, to jest wielka wygoda. Niektóre modele mopów parowych mają dodatkowe końcówki, pozwalające dzięki jednemu urządzeniu na wykonywanie kilku różnych czynności. Mycie i odświeżanie dywanów, mycie okien, odświeżanie parą ubrań – jedno urządzenie – a tyle potrafi!

Czyszczenie fug

FUGI. Fugi podłogowe i ścienne to bardzo trudne do czyszczenia powierzchnie. Wymagają żmudnego, ręcznego szorowania, a i tak efekt nie zawsze jest zadowalający. Co możemy zrobić? Na duże zabrudzenia pomoże czyścik parowy ze zmiennymi końcówkami, który gorącą parą nie tylko odczyści brud, ale rozprawi się także z bakteriami i grzybami. Świetną opcją jest również czyścik elektryczny z obrotową końcówką. Sprawdzi się do mycia wszelkich zabrudzeń w domu czy przy myciu samochodu. Zmienne szczoteczki o różnych kształtach pomogą doczyścić wszelkie zakamarki i różne powierzchnie. Bez wysiłku!

 

wiosenne porzadki czyscik parowy                                wiosenne porzadki czyscik z akumulatorem

 

KOMINEK. Ręczne czyszczenie kominka, wymiatanie popiołu to bardzo niewdzięczne zajęcie. A przecież są odkurzacze do popiołu! Popiół nie musi być nawet zupełnie wystudzony, a już można go mechanicznie usunąć. Bez pylenia, bez kurzenia, bez brudzenia sobie rąk. Z takim urządzeniem obsługa kominka staje się przyjemnością.

 

wiosenne porzadki odkurzacz do popiolu                           wiosenne porzadki odkurzacz do popiolu

wiosenne porządki w ogrodzie.

OGRÓD. Wiosenne prace ogrodowe spędzają właścicielom sen z powiek ze względu na ilość ciężkich prac. Jednak w tej chwili jest tak wiele urządzeń usprawniających takie czynności, że najrozsądniej jest pomóc sobie w ten sposób. Wielofunkcyjne nożyce do żywopłotów i gałęzi pomogą ekspresowo poprawić estetykę ogrodu. Jednak hitem są maszyny zamiatające. Czasem są one wielofunkcyjne: wiosną i jesienią zamiotą wszystkie chodniki i podjazd, również po każdorazowym koszeniu trawy, którą trzeba z tych powierzchni zmieść. Dodatkowe akcesoria pozwalają na skuteczne odśnieżanie posesji, szybkie i bezproblemowe. To urządzenie jest potrzebne przy domu przez cały rok!

 

wiosenne porzadki nozyce elektryczne                            wiosenne porzadki zamiatarka spalinowa

 

MYJKI CIŚNIENIOWE. To jest od lat ulubiony produkt właścicieli prywatnych posesji. Jak ciężko jest umyć schody prowadzące do domu, taras po zimie, bruk chodnikowy, elewację budynku, meble ogrodowe, ogrodzenie, podjazd przy garażu czy ubłocone auto, wiedzą osoby, które te czynności wielokrotnie wykonywały ręcznie. Teraz czyszczenie takich powierzchni jest ekspresowe, skuteczne, ekologiczne i tanie. Przecież środkiem czyszczącym jest tutaj woda, tyle że pod ciśnieniem. Prościej się nie da!  Z odpowiednimi urządzeniami wiosenne porządki w domu i ogrodzie nie są już takie straszne 🙂

 

wiosenne porzadki myjka cisnieniowa                            wiosenne porzadki

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.