Zabawki dla dzieci – lato bez nudy

Niedługo zaczną się wakacje. Czas wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Najbardziej wartościowe są wtedy formy aktywności pozwalające spędzać czas z dziećmi na świeżym powietrzu. Jakie zabawki dla dzieci pomogą zorganizować im czas w domu i w plenerze – podpowiadamy w tym materiale.

Zabawki dla dzieci w plenerze

Hulajnogi to ukochane zabawki małych dzieci. Dają dużo radości i emocji. To także znakomity sposób na zmobilizowanie dziecka do sporej aktywności fizycznej, co jest bardzo istotne dla jego zdrowia i ogólnego rozwoju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rolki to pełna ekspresja w poruszaniu się. Uczą utrzymania równowagi oraz dają ogólne wzmocnienie masy mięśniowej. Naukę jazdy na łyżworolkach warto zaczynać możliwie wcześnie, bo nie jest to łatwe zadanie, ale cieszyć się z tej formy sportu można potem przez całe późniejsze życie.

 

Huśtawki ogrodowe zawsze były lubiane przez dzieci. Kojarzą się ze spontaniczną zabawą i zupełną beztroską. Nowoczesne huśtawki ogrodowe typu „bocianie gniazdo” są, dzięki szerokiemu siedzisku, dużo wygodniejsze dla dzieci.

 

 

Kąpiele w jeziorze czy na basenie są letnią atrakcją. To lubiana przez dzieci forma zabawy. Dają one dzieciom wiele radości a rodzicom dużo satysfakcji z obserwowania uczącego się pływać dziecka. Warto zadbać zatem o komfort dzieci. Czepek kąpielowy z zabawnym motywem chroni przed zupełnym zmoczeniem włosów, a okularki pozwolą na lepszą widoczność.

     

Sporty rakietowe

Lato to świetny czas na rozpoczęcie przygody z nową dyscypliną sportową. Sporty rakietowe mają niezmiennie wielu zwolenników. Badminton to forma relaksu dla całych rodzin, w strefie miejskiej i w plenerze. Tenis ziemny wymaga już odpowiedniego zaplecza – kortów i trenera, który efektywnie poprowadzi naukę tej zawsze modnej formy sportu.

   

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Dzieci są ciekawe świata. Fascynuje je wszystko, co widza i są wrażliwe na różnorodne bodźce zewnętrzne. Warto zatem tą naturalną ciekawość ukierunkować i zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy o świecie.

 

Nauka przez zabawę to nie tylko sposób na zaciekawienie dzieci, ale także na wyrobienie w nich nawyku zadawania ciekawych pytań i samodzielnego szukania na nie odpowiedzi. Taki nawyk będzie procentował w czasie lat edukacji.

Kiedy dzieci nudzą się w domu…

… warto poszukać zabawek, które rozbudzają kreatywność, uwrażliwiają dzieci na estetykę i piękno oraz dają satysfakcję z samodzielnie wykonanych prac. Tablice dla dzieci do rysowania to opcja dla młodszych dzieci. Długopis 3D, pozwalający na samodzielne konstruowanie przestrzennych obiektów, to nowoczesna zabawka dla nieco starszych dzieci. Nudzie mówimy stanowczo: nie!

 

    

 

Dla najmłodszych dzieci kwintesencją czystej radości będzie zabawka – mini basen z kulkami w formie domków czy namiotów. Suchy basen jest bardzo lubianą przez dzieci zabawką.  To inspiracja do radosnej zabawy, także z innymi dziećmi. Warto dać im taki wspaniały prezent.

 

 

Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

1 komentuj
  1. modino
    modino says:

    U mnie dzieciaki latem preferują zabawy na dworzu. Hulajnoga i rower nie stygną 🙂 mi osobiście się to podoba, bo wolę aby dzieci miały więcej ruchu niżeli siedzieli w domu przed telewizorem czy komputerem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.