Akcesoria kominkowe

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Akcesoria kominkowe to komfort użytkowania paleniska

Płonące drewno w kominku, w którego cieple ogrzewają się domownicy, to obrazek kojarzący się z bezpieczeństwem i rodzinną atmosferą. Jednak kominek w sezonie zimowym wymaga regularnej pielęgnacji i czyszczenia, by móc go co dzień użytkować. Warto ułatwić sobie zadanie poprzez zakup poręcznych narzędzi kominkowych i stojaków na drewno. Oferowane przez nas akcesoria kominkowe doskonale spełniają swoją funkcję użytkową, jak również swoim estetycznym wyglądem stanowią dekorację samą w sobie.

Niezbędne narzędzia kominkowe

Podstawowymi narzędziami wchodzącymi w skład akcesoriów kominkowych są: pogrzebacz, miotełka kominkowa, wybierak do popiołu, szufelka do popiołu i szczypce kominkowe. Pierwsze narzędzie przyda nam się przy rozgarnianiu żaru oraz przy dokładaniu drewna w taki sposób, by uniknąć oparzeń i bezpośredniego kontaktu z ogniem. Zestaw zmiotki z szuflą będzie użyteczny do wymiatania popiołu oraz drobnych kawałków drewna po wygaszeniu kominka, a przy dużym nagromadzeniu spopielonych resztek możemy wspomóc się wybierakiem. Szczypce natomiast przydadzą się do zebrania niespalonych kawałków gałęzi lub do przesuwania ich w trakcie procesu spalania drewna. Po uprzątnięciu paleniska warto zastosować preparaty przeznaczone do sprzątania kominków, by utrzymać palenisko w czystości.

Odkurzacz do kominka i inne akcesoria kominkowe

Dodatkami wartymi zakupu są również parawany osłaniające palenisko, odkurzacze kominkowe, kosze i stojaki na drewno. Pierwszy z elementów jest niemal obowiązkowy w sytuacji, gdy posiadamy otwarte palenisko zamiast zamykanego kominka. Osłona kominkowa w skuteczny sposób zabezpieczy okolice paleniska przed wypadaniem tlących się drobinek drewna z żaru, co nie tylko mogłoby zniszczyć posadzkę wokół kominka, ale i spowodować zagrożenie pożarowe.

Odkurzacze kominkowe to naturalna i wygodna alternatywa dla miotełek, wybieraków i szufli - trzeba tylko pamiętać, by popiół był chłodny przed rozpoczęciem sprzątania. Kosze na drewno i stojaki na drewno w estetyczny sposób pozwolą na przechowywanie drewna w salonie. Otwarte stojaki na drewno umożliwią również swobodne schnięcie drewna, dzięki czemu zyska ono lepszą jakość opałową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl