20,90 zł
Cena regularna:
24,90 zł
177,90 zł
Cena regularna:
200,90 zł
Kategorie
Wysyłka w
Cena
-
od
do
"Jak cię widzą, tak cię piszą" – to przysłowie można odnieść nie tylko do wyglądu osób, ale także do wyposażenia i umeblowania biura. Jak szef firmy czy instytucji dba o swój osobisty wizerunek, tak też powinien zadbać o swój gabinet. Aranżacja tego miejsca może być zarówno klasyczna (drewno, skóra, szlachetne wykończenia, stonowane kolory), jak i nowoczesna (szkło, aluminium, awangardowy design, dużo koloru). Styl aranżacji czasem wynika z gustu użytkownika gabinetu, ale głównie ma być zgodny z charakterem firmy i branżą. Trudno wymagać, by na przykład w agencji reklamowej biura były wyposażone w piękne antyki, a z kolei w jakiejś szacownej instytucji z tradycjami – w plastikowe krzesełka.
Gustowne wyposażenie gabinetu
Meble biurowe to szafy i regały na dokumenty, stoły konferencyjne i krzesła. W dużym gabinecie, gdzie przyjmuje się gości i petentów powinny się też znaleźć wygodne sofy i stolik kawowy. Niezbędne są też biurka komputerowe i przy nich odpowiednie fotele biurowe.
Meble i urządzenia powinna cechować wysoka jakość, staranność wykonania i gust. Dobre wrażenie, jakie odnosi klient po wejściu do gabinetu, to często gwarancja powodzenia transakcji czy negocjacji. Staranna aranżacja wnętrza, ład i harmonia, świadczą o dobrej kondycji firmy, przydają jej prestiżu. To powoduje wzrost zaufania petentów i wpływa na sukcesy firmy.
Fotele gabinetowe z nutką luksusu
Szefowie firm spędzają przy biurku wiele godzin. Kilkugodzinne siedzenie męczy kręgosłup, powoduje bóle pleców i karku, a tym samym obniża komfort pracy. Dlatego ważny jest dobór fotela obrotowego.
Fotele gabinetowe, bez względu na to, czy służą do pracy przy biurku, czy są używane podczas konferencji i spotkań z interesantami, powinny spełniać wymogi ergonomii. Chodzi o to, by zapewniały użytkownikowi komfort siedzenia, chroniąc jego układ kostny i mięśniowy przed zmęczeniem i niekorzystnymi przeciążeniami. Tak więc wymagana jest odpowiednia głębokość i szerokość siedziska, możliwość regulacji ustawienia wysokości siedziska, profilowane oparcie dopasowane do anatomicznego kształtu kręgosłupa oraz odpowiednia wysokość i rozstaw podłokietników. To tyle, jeśli chodzi o wymagania techniczne.
Od foteli gabinetowych wymaga się jeszcze odpowiedniego designu. Liczą się zwłaszcza materiały, z jakich je wykonano. Fotele stylowe, które dodają rangi właścicielowi, zwykle pokryte są skórą naturalną. Taka tapicerka to materiał trwały przyjazny w dotyku i łatwy do utrzymania w czystości. W gabinecie najlepiej prezentują się szare, czarne i brązowe obicia skórzane, dodając temu wnętrzu powagi i renomy.
Zwolennikom ekologii polecamy fotele z obiciami ze skóry sztucznej. Takie materiały produkowane obecnie cechuje wysoka jakość. Dlatego wizualnie w niczym nie ustępują naturalnej skórze i zawsze prezentują się elegancko.
Wygodne fotele gamingowe
Komputer to stały element wyposażenia każdego biura i gabinetu. Spędzając dużo czasu przy biurku, narzekamy na zmęczenie i bóle kręgosłupa, co wynika z nieprawidłowej pozycji w czasie siedzenia. Odpowiednią pozycję, stałe podparcie dla kręgosłupa, właściwe ułożenie rąk i nadgarstków zapewni tylko dobrze dobrany fotel, starannie zaprojektowany według zasad ergonomii.
Najlepsze fotele do komputera to fotele gamingowe. Spełniają wszystkie wymagania techniczne: mają regulowane siedzisko oraz podnóżek, podłokietniki i oparcie, które dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa. Plecy są stale podparte, nawet gdy użytkownik głęboko się wychyla. Mebel jest stabilny, oparty na pięciu nóżkach zakończonych podwójnymi kółkami. Obraca się o 360 stopni, umożliwiając sięganie do szaf i regałów bez konieczności wstawania z biurka. Niektóre fotele wyposażone są dodatkowo w mechanizm hamujący obroty.
Uwagę zwraca nowoczesne wzornictwo: dynamiczne linie i kolorystyka w pełnej gamie barw (jest też poważna czerń dla tradycjonalistów). Do pokrycia używa się nowoczesnych, oddychających tkanin oraz sztucznej skóry z elementami tkaniny membranowej, co zapewnia dobrą przewiewność siedziska i oparcia, a użytkownikowi – komfort pracy.