Producent
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Bile kule bilardowe komplet kul do bilarda 57mm Bile kule bilardowe komplet kul do bilarda 57mm
Producent: DLGTP
Kod produktu: SM990136
Cena: 107,95 zł 127,00 zł
zobacz więcej
  • PROMOCJA

Jeśli jesteś fanem bilardu i masz już swój własny stół bilardowy, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko uzupełnić swoją kolekcję o zestaw bil. To one są podstawowym akcesorium podczas każdej rozgrywki. To w nie uderzamy, mając na celu wbicie ich do łuz w odpowiedniej kolejności. A że dzisiaj kule bilardowe można kupić bez problemu , zamówienie możesz złożyć dosłownie w parę chwil, by cieszyć się urokami nawet najbardziej zaawansowanej rozgrywki na stole do bilarda.

Kule do bilarda – znane od XV wieku

Historia bilardowych kul jest tak samo długa, jak historia samych rozgrywek bilardowych. Te toczą się już od XV wieku. I choć początki tej popularnej na całym świecie gry były trudne, a same rozgrywki, a nawet stoły czy też kije bilardowe wyglądały inaczej – bile od samego początku były najważniejszym elementem podczas każdej rozgrywki. Pierwsze bile do bilarda wykonywano z kości słoniowej - aż do początków XX wieku.Przyczyną stosowaniasłoniowej kości była przede wszystkim doskonała jej struktura – zapewniająca idealne odbicie od kija. Jednakże już od XVII wieku nieustannie poszukiwano zamienników dla kości słoniowej. Nie czarujmy się, ludziom przed kilkuset laty nie chodziło wcale o ochronę przyrody czy ekologię, a o… pieniądze. Kość słoniowa zawsze była materiałem drogim.

W wieku XIX stosowano do produkcji kul m.in. celuloid, który, choć miał dobrą strukturę, sprawiał niejednokrotnie, że gra stawała się bardziej wybuchowa. Celuloid był materiałem… łatwopalnym. Podejmowano również próby stosowania bakelitu, stali czy też drewna. Dzisiejsze kule do bilarda zaś produkowane są przede wszystkim z odpornych na odpryskiwanie i kruszenie się tworzyw sztucznych – takich choćby jak żywica fenolowa.  To materiał wytrzymały, łatwy do pozyskania, a co za tym idzie – relatywnie niedrogi. Dzięki temu kule bilardowe są łatwo dostępne - właściwie dla każdego amatora gry w bilarda.

Kule bilardowe – czym się różnią?

Choć laikowi wydawać może się, że wszystkie kule bilardowe są takie same, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Różnią się one przede wszystkim średnicą. I tak, np. dla bilarda amerykańskiego wynosi ona 57,15 mm, dla angielskiego (w tym snookera) - 52,5 mm, a dla bilarda rosyjskiego – 68 albo nawet aż 71 mm, w zależności od typu rozgrywki.

Różnice między kulami związane są również z ich kolorami. Najpopularniejsze bile to te do bilarda amerykańskiego. Są one ponumerowane, a w zestaw wchodzi 15 kulek, z czego połowa jest pomalowanych w całości, druga zaś określana jest jako „połówki”. Znane są także zestawy nieponumerowane, zawierające po siedem bil czerwonych i żółtych, białą oraz czarną. Zestaw do snookera składa się nie z 15 czy 16 a 22 bil, z czego piętnaście jest czerwonych, pozostałe zaś – innych kolorów. Kupując zestaw, warto więc wiedzieć, w jaką grę bilardową chcemy zagrać. Bilard bowiem jest grą o bardzo dużym stopniu zróżnicowania.

Kule do bilarda – jak wybrać najlepsze?

W naszym sklepie czeka na Ciebie szeroki wybór bilardowych bil, które pozwolą Ci na rozegranie wyśmienitej partii gry bilardowej – bez względu na to, czy masz ochotę na ósemkę, snookera czy jeszcze inną odmianę. Wszystkie kule wykonano z dużą precyzją – dbając choćby o to, by miały dokładnie taką samą średnicę, co przy grze jest kwestią niezwykle istotną. Możesz również oczekiwać tego, że będą one trwałe i odporne, gwarantując doskonałe warunki do grania przez długi czas. Zastanów się zatem tylko jaki wariant jest Ci potrzebny i dokonaj zakupu.

Pamiętaj również, że bile sprawdzają się dobrze nie tylko podczas klasycznej gry, ale także podczas wykonywania sztuczek bilardowych. Do ich wykonania jednak przydadzą Ci się też inne akcesoria bilardowe – podpórki, mostki, trójkąty, a także dobrej klasy kije i inne tego typu elementy. Skompletowanie pełnego zestawu jednak nie jest nawet najmniejszym problemem i można to zrobić sprawnie w jednym, dobrym sklepie.

Nie wahaj się więc i dokonaj zakupu jeszcze dzisiaj, by cieszyć się rozgrywkami bilardowymi na najwyższym poziomie tak w domu, jak i w pubie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium