Kategorie

Materace

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jakość snu zależy od wielu czynników, z których najważniejsze wydają się materace do spania. Dlatego "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Na materacu bowiem opiera się ciało podczas spoczynku. Powinien dawać dobre podparcie kręgosłupowi i dopasowywać się do krzywizn ciała. Zapewnia to sprężystość punktową materaca, dzięki której - pod wpływem ciężaru ciała - ugina się on w tych punktach, których dotyka ciało, natomiast pozostała powierzchnia pozostaje bez zmian. Dobrą sprężystość zapewniają takie wypełnienia jak pianka lateksowa, pianka wysokoplastyczna oraz materace kieszeniowe.

Materace z lateksu

Warto wybrać do swojej sypialni materace do łóżek wykonane z lateksu. Jest to produkt naturalny, wytwarzany z mleczka kokosowego. Zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. W materacach jest mieszany z lateksem syntetycznym. Dobrematerace do spaniazawierają co najmniej 20% naturalnego wypełnienia. Charakteryzują się dużą elastycznością, zapewniają kręgosłupowi idealne podparcie, nie odkształcają się. Poza tym posiadają właściwość regulowania mikroklimatu i sprawnej wymiany powietrza wewnątrz lateksu, dzięki czemu latem zapewniają miły chłód, a zimą przyjemne ciepło.  Są gwarancją zdrowego snu, nie dopuszczając do bólu układu kostnego i mięśniowego.

W sprzedaży są materace średnio twarde i twarde.

Materace z pianki wysokoplastycznej

Wygodne materace mają też wypełnienia z pianki wysokoelastycznej.  Ich zaletą jest dobra sprężystość punktowa, oraz – dzięki perforacji pianki – doskonała wentylacja. Pianka pod wpływem ludzkiego ciepła idealnie dopasowuje się do budowy anatomicznej ciała, co zmniejsza napięcie mięśni i ułatwia krążenie. Jest to produkt antyalergiczny i niewchłaniający potu. Komfortowy sen jest zapewniony.

Materace kieszeniowe

Są to nowoczesne sprężynowe materace do łóżek sypialnianych. Od tradycyjnych sprężynowych różnią się tym, że każda sprężyna mieści się w odrębnej kieszeni, co zapewnia materacowi wysoką elastyczność.  Sprężyny uginają się pod wpływem nacisku niezależnie od siebie, dopasowując się w ten sposób do leżącego ciała. Poza tym sprężyny są otulone pianką wysokoelastyczną, co zdecydowanie podwyższa komfort użytkowania materaca.

Materace kieszeniowe to produkt szczególnie polecany osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Przynoszą ulgę w bólu, zapobiegają przeciążeniom oraz umożliwiają solidny wypoczynek.  

Materace dla dwojga

Materace dla dorosłych mogą być pojedyncze lub podwójne. Standardowe rozmiary dla jednej osoby to 80×200, 90×200, 100×200, 120×200. Materace do łóżka podwójnego muszą być większe, by dwie dorosłe osoby mogły swobodnie się poruszać. Dlatego najczęściej spotykanymi rozmiarami są: 140×200, 180×200 i 200×200cm.  Można też złożyć zamówienie na produkt o niestandardowym rozmiarze.

Oczywiście, wielkość materaca trzeba dopasować do łóżka. Z kolei łóżka drewniane czy łóżka metalowe dopasowujemy do wielkości sypialni. Czasem więc trzeba poprzestać na wąskim materacu. Dla dwojga osób, zwłaszcza pokaźnej postury, wygodne materace powinny mieć szerokość co najmniej 160 cm. Problemem mogłaby być znacznie różniąca się waga śpiących osób na jednym materacu. Mogłaby, ale nie jest, bo sklep ma w ofercie materace, których jedna połowa przeznaczona jest dla cięższej osoby (zwykle ponad 90 kg), a druga połowa zapewnia wygodne ułożenie dla lżejszej osoby (do 90 kg).

Materace dla dzieci

Dla małych dzieci przeznaczone są materace kokosowo-lateksowe. Podstawą jest mata z oczyszczonych i sprasowanych włókien palmy kokosowej, obłożona kilkoma warstwami lateksu. Są to materacyki dosyć twarde, ale przewiewne dzięki perforacji warstwy lateksowej. Połączenie włókien kokosa i naturalnego lateksu ma zapobiegać rozwojowi bakterii i roztoczy, ma również działanie antyalergiczne. Prawdopodobnie neutralizują szkodliwe dla zdrowia działanie pól elektromagnetycznych.

Tanie materace dla dzieci mają wypełnienia z pianki. Dzięki kanalikom wentylacyjnym w piance następuje szybka wymiana powietrza w materacu, co skutkuje utrzymaniem właściwej temperatury i wilgoci.

Materace do łóżeczek dziecięcych są dwustronne, co przedłuża czas ich użytkowania. Materace i pokrowce mają stosowne certyfikaty potwierdzające pełne bezpieczeństwo małego użytkownika.

Dla dzieci można też kupić ochraniacze na materace. Szyte są z tkaniny bawełnianej oraz membrany paroprzepuszczalnej i wodoodpornej, co nie pozwala przeniknąć wilgoci w głąb materacyka. Wszyte w narożnikach gumki ułatwiają nakładanie na materac. Ochraniacze zastępują prześcieradło, ułatwiając utrzymanie higieny w łóżeczku.

Materace nawierzchniowe

Materac nawierzchniowy umieszczany jest na innym materacu - zbyt twardym czy za miękkim, niedającym właściwego podparcia kręgosłupowi. Słowem, niespełniającym wymagań użytkownika. Materace nawierzchniowe mają wypełnienie z pianki, zapewniają komfort użytkowania. Przeznaczone są m.in. dla osób długo leżących, narażonych na odleżyny, cierpiących na bóle układu kostnego i zaburzenia krążenia żylnego.

Chcesz zapewnić sobie spokojny i zdrowy sen? Wybierz najlepsze materace dopasowane do Twoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl