Producent
Wysyłka w
Cena
  • od
    do

Niszczarka 41152 Stabilo, niszczarka papieru

Niszczarka 41152 Stabilo, niszczarka papieru
Niszczarka 41152 Stabilo, niszczarka papieru

Niszczarka dokumentów. Automatyczna. Wymiary DxSxW 330 x 200 x 450 mm

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 599,00 zł
szt.

Niszczarka - co to właściwie jest? W czym może nam pomóc to urządzenie? Czy naprawdę jest niezbędne w każdym biurze? Otóż tak! Niszczarka to niezastąpiony sprzęt, który powinien znaleźć się w każdej firmie. Wyobraź sobie zwykłą, życiową sytuację, kiedy wypełniasz dokumenty w pracy i się pomylisz, zrobisz niewielki błąd. Musisz wtedy wypełnić całość na nowo, na nowym dokumencie. Dokument z błędem loduje w koszu na śmieci, jednak Twoje dane są na nim nadal widoczne. W Polsce obowiązuje ochrona danych osobowych, więc bezpieczniej jest po prostu włożyć taki dokument do niszczarki do papieru. W parę sekund doszczętnie zniszczy nawet cały plik takich dokumentów. Niszczarka dokumentów wyższej jakości posiada również funkcję niszczenia komputerowych płyt CD, oraz opcję niszczenia kart plastikowych! Jeśli chcesz zniszczyć swoją starą kartę kredytową nic nie stoi na przeszkodzie! Podobnie jest z płytami CD - kiedy posiadasz jakieś nagrania, których już nie potrzebujesz, wystarczy włożyć ową płytę do urządzenia zwanego niszczarką, poczekać parę chwil, a nie pozostanie po niej żaden ślad! Wiedz, że niszczarki do dokumentów mogą się przydać także w domu. W zaciszu domowym też mamy w posiadaniu stosy dokumentów, które od czasu do czasu należy uporządkować. Wtedy pojawia się problem - co zrobić ze starymi dokumentami, na których widnieją nasze dane lub naszych bliskich? Niszczarka do dokumentów może okazać się dla nas zbawieniem. Jeśli takowa pojawi się w naszym domu, już nigdy nie będziemy się musieli martwić o tego typu sprawy. Należy zaznaczyć, że nawet dobrej jakości niszczarki są stosunkowo nie drogie, oraz przede wszystkim proste i nieskomplikowane w obsłudze. Wystarczy parę klików i wszystko załatwione!

Wszystkie firmy, które drukują, przetwarzają, przechowują jakiekolwiek dokumenty z danymi osobowymi klientów lub własnych pracowników powinny przygotować się na wypadek, gdyby dokumenty przestały być nam potrzebne. Nie możemy bowiem od tak wyrzucić ich do kosza bo jest to niezgodne z prawem. Dlatego warto zdecydować się w odpowiedni sprzęt do niszczenia dokumentów, papieru a nawet drobnych akcesoriów biurowych takich, jak spinacze czy zszywki. Ale na rynku dostępne są różnorodne niszczarki do dokumentów i warto przeprowadzić dokładny rekonesans, jaki sprzęt byłby dla naszej firmy najlepsze.

Przede wszystkim dobór niszczarki powinien opierać się o stopień tajności firmowych dokumentów, które trafią w pod ostrza. Dostępne są więc dwa rodzaje niszczarek, a każdy z nich posiada  odrębne wyposażenie systemu cięcia. Pierwsza technologia rozdrabniania to strip cut, czyli cięcie w paski. Zazwyczaj stosuje się je, gdy dokument, które mają ulec zniszczeniu mają niski stopień tajności. Jeżeli natomiast nasze dokumenty mają wysoki poziom tajności bardziej praktyczna wydaje się technologia cross cut, czyli rozdrabnianie w niewielkie ścinki.

Drugim kryterium wyboru jest częstotliwość wykorzystywania niszczarki do papieru. Jeżeli w naszej firmie zachodzi potrzeba sporadycznego, czy okazyjnego niszczenia dokumentów (niszczenie domowych rachunków, faktur biurowych) warto zdecydować się na mniejsze urządzenie i dzięki temu zaoszczędzić czas. Tego typu niszczarki sprawdzają się w przypadkach niedużych obciążeń tj. 40-60 arkuszy papieru dziennie, co przypada zazwyczaj na niewielką firmę lub biuro, a sama praca urządzenia jest proporcjonalnie rozłożona jest kilka godzin. Takie rozwiązanie pozwoli na bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Jeżeli w naszej firmie musimy niszczyć dokumenty o bardziej  poufnym charakterze lub takich zawierające dane wrażliwe (dane osobowe, dane abonenckie, personalia klientów, czy też dokumenty bankowe) warto wybrać firmę oraz model, który posiada odpowiedni stopień bezpieczeństwa niszczonych dokumentów - DIN 3, czyli cięcie na ścinki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl