1 109,00 zł
177,90 zł
Cena regularna:
200,90 zł
965,90 zł
Cena regularna:
1 105,00 zł
Kategorie
Producent
Kształt czaszy
Wymiary czaszy [m]
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Miło jest odpoczywać na dworze, gdy słońce przygrzewa. Jednak nie należy przesadzać z opalaniem, dlatego warto skryć się przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym a także przed spiekotą w cieniu drzew. Funkcję ochrony przed upałem pełnią też parasole ogrodowe. W każdym ogrodzie można stworzyć przytulny kącik wypoczynkowy, na który składają się wygodne meble ogrodowe, oraz w miarę duży parasol. A jeśli jeszcze w pobliżu znajduje się szemrzący strumyczek czy fontanna ogrodowa, to już jest pełnia szczęścia podczas porannej kawki, popołudniowej sjesty czy weekendowego grillowania.
Jaki parasol ogrodowy wybrać?
Jednym z czynników liczących się przy zakupie jest cena towaru. Tanie parasole ogrodowe spełniają wszystkie wymagania klientów dotyczące jakości sprzętu. Cena jest uzależniona od wielkości parasola, rodzaju jego konstrukcji i zastosowanych materiałów. Stelaże są produkowane z solidnego metalu, czasze – z wytrzymałego, odpornego na wyblaknięcie poliestru.
Przed wyborem konkretnego egzemplarza, odpowiedz sobie na kilka pytań. Po pierwsze, jak duży ma być parasol do ogrodu. Pamiętaj, że wielkość powinna być uzależniona nie od powierzchni ogrodu, ale od liczby osób, które mają odpoczywać w jego cieniu. Jeśli lubisz spędzać czas kameralnie, w małym gronie, nie ma sensu rozpościeranie wielkiej czaszy. Jeśli przyjmujesz sporo gości na towarzyskim pikniku, przyda się większe schronienie przed słońcem w miejscu biesiadowania.
Na wielkość przekłada się też waga parasola, a to z kolei wiąże się ze sposobem jego użytkowania. Gdy jest ciężki, trudno go będzie przenosić z miejsca na miejsce. Dlatego, gdy chcesz wykorzystywać parasol w różnych zakątkach ogrodu, przenosić go na taras czy na balkon, powinieneś wybrać poręczny i nieduży model. Nie bez znaczenia w takiej sytuacji jest też sposób jego montażu i łatwość/trudność składania i rozkładania metalowej konstrukcji.
Większość klientów zwraca też uwagę na estetyczne walory zakupu. I słusznie. Parasol jest przecież częścią aranżacji ogrodu, powinien więc zgrabnie harmonizować z pozostałym wyposażeniem tego miejsca. Jeśli posiadasz pawilon ogrodowy, warto dobrać kolor czaszy do koloru ścianek pawilonu. Dzięki temu ogród nie będzie sprawiał wrażenia przypadkowości i chaosu.
Osobom zajmującym się gastronomią, właścicielom barów, pubów, restauracji, przyjmujących gości na zewnątrz lokali, polecamy duże parasole ogrodowe do osłony stolików i klientów.
Parasole do ogrodu wraz z niezbędnymi akcesoriami
Sam parasol nie wystarczy. Niezbędnym dodatkiem jest stojak, do którego będzie przymocowany metalowy kij. Jego najważniejsza cecha to ciężar. Duże parasole ogrodowe ze względu na swą wagę i wielkość czaszy, wymagają solidnej podstawy, która zapewni stabilność i bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Stojaki na parasole mają ciężar od kilkunastu do ponad 50 kilogramów, największe mają kształt kwadratu o rozmiarach 50x50 centymetrów. Produkowane są z marmuru, granitu i betonu. Niektóre mają kółka, co znacznie ułatwia zmianę miejsca ulokowania parasola. Wiele posiada mocne metalowe uchwyty. Maszt, czyli miejsce do przymocowania kija, wyposażony jest w pierścienie redukcyjne, dzięki którym parasol ma zapewnioną stabilność.
Przydatnym zakupem jest pokrowiec na parasol. Pozwala on na przedłużenie trwałości parasola, chroni przed zniszczeniem i działaniem wilgoci. Parasol ogrodowy na czas niepogody, zwłaszcza podczas silnych wiatrów i obfitych opadów, powinien być złożony i chroniony przez pokrowiec. Ten dodatek przydaje się też podczas przechowywania sprzętu poza sezonem.
Parasole do ogrodu – rodzaje
Parasole do ogrodu są proste w montażu i obsłudze. W wielu modelach do otwierania i zamykania czaszy służą korbki. Najczęściej wyposażone są w prosty metalowy kij mocowany w stojaku. Nie jest więc możliwe regulowanie kąta ułożenia czaszy. Tę zaletę posiadają parasole z wysięgnikiem, które zwiększają swą funkcjonalność, bo - bez zmiany miejsca - chronią przed słońcem bez względu na kąt padania promieni słonecznych. Nie musisz więc przesuwać leżaka ani parasola, by przez cały dzień przebywać w cieniu.
Czasze parasoli różnią się nie tylko wielkością i kolorami. Dostępne są w koła, kwadratu bądź wieloboku. Ciekawym rozwiązaniem jest parasol półokrągły (prostym brzegiem przylega do ściany), który świetnie sprawdzi się na tarasie czy na balkonie. Decydując się na ten model należy dobrać odpowiedni stojak - także półokrągły.
Osobom spędzającym urlopy nad morzem czy jeziorami (także właścicielom pensjonatów i hoteli goszczących wczasowiczów) z pewnością przyda się parasol ogrodowy – lekki i poręczny, niewymagający stojaka. Wystarczy wbić kij głęboko w piasek, by mieć osłonę przed nadmiarem słońca. Warto zwrócić uwagę na parasol hawajski, który od oryginału różni się tym, że czasza jest wykonana z tworzywa sztucznego imitującego trzcinę. Jednak drinki z palemką smakują tak samo jak pod dachem z naturalnej trzciny.