Menu

Wszystko do ogrodu i na taras

Sklep wędkarski

Okazja dnia:
  • godzin
  • minut
  • sekund
Parawan 3-skrzydłowy Marilyn Monroe
Parawan drewniany 3-częściowy Marilyn Monroe, dekoR
sprzedano:  34 sztuk
zostało:  9 sztuk
400 zł
249.90 zł

Na naszym blogu:

Obecnie wielu z nas wykonuje pracę na siedząco, najczęściej przed monitorem komputera. Pracownik powinien przybierać przy tym, jak najwygodniejszą dla swojego ciała pozycję i często ją zmieniać, aby nie nabawić się wielu poważnych dolegliwości, między innymi ze strony kręgosłupa.

Codzienna dbałość o dobrą kondycję, o usprawnianie ciała, o zachowanie prawidłowej wagi i poprawnej postawy ciała powinna być obowiązkiem każdego z nas. Często tę prawdę uświadamiamy sobie, gdy zdrowie zaczyna szwankować. Na szczęście na każdym etapie życia warto wprowadzać korzystne zmiany.

Aktywność fizyczna – tego ci potrzeba

Jednym z głównych czynników zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna. Dla jednych będą to intensywne ćwiczenia na siłowni, dla innych codzienne biegi, jeszcze inni realizują się w sportach ekstremalnych, a większość poprzestaje na spacerach. Każda forma ruchu, byle stosowana regularnie, odbije się korzystnie na naszej kondycji. Warto także założyć minisiłownię we własnym mieszkaniu. Wystarczy wolny kąt w sypialni, by położyć tam matę do ćwiczeń. Przydadzą się też podstawowe przyrządy sportowe: piłki gimnastyczne, hantle czy poduszki do ćwiczeń równoważnych.

Słów kilka o poduszkach sensorycznych

Poduszka równoważna bywa też nazywana poduszką sensoryczną, poduszką rehabilitacyjną, poduszką balansową lub dyskiem korekcyjnym. Nazw jest wiele, a chodzi o prosty przyrząd: okrągłą płaską piłkę, która napompowana, jest wykorzystywana jako podłoże do ćwiczeń równoważnych. Osoba siedząca, klęcząca czy stojąca na niej musi mocno balansować ciałem, by utrzymać równowagę. Do tego celu używa mięśni, wiązadeł i stawów, które zmuszane do ekwilibrystyki, uelastyczniają się i wzmacniają.

Poduszka do ćwiczeń wykonana jest z elastomeru termoplastycznego, materiału antypoślizgowego, nie przesuwającego się po podłożu. Elastomer nie zawiera szkodliwych dla zdrowia ftalanów.  Poduszka z jednej strony ma gładką powierzchnię, z drugiej – wyposażona jest w liczne wypustki. Ma średnicę 33-37 cm. Jest produkowana w pełnej gamie kolorów. Sprzedawana z wentylem i pompką.

Dyski sensomotoryczne do ćwiczeń i treningów

Zmysł równowagi wydaje się oczywisty dla każdego człowieka. Tak jednak nie jest. Na przykład na skutek urazów głowy, także w starszym wieku następują zakłócenia równowagi. Skutkiem tego są upadki. Koordynację ruchową można poprawić, wykonując proste ćwiczenia równoważne na poduszce. Może to być choćby stanie na jednej nodze, chodzenie w miejscu czy klęczenie. By utrzymać równowagę, osoba ćwicząca – chcąc nie chcąc – wykorzystuje te partie mięśni, które wymagają usprawnienia i wzmocnienia.

Dysk sensomotoryczny  jest niezbędna osobom po operacjach kończyn, po urazach kończyn, pacjentom po dłuższym unieruchomieniu, starszym osobom z zaburzeniami równowagi.

Warto ją także polecić rodzicom dzieci z wadami postawy, bo może być używana do ćwiczeń korekcyjnych.

Sportowców – amatorów ćwiczenia równoważne uchronią przed kontuzjami podczas uprawiania ulubionej dyscypliny. Szczególnie przydadzą się narciarzom i snowboardowcom, których mięśnie trzeba „rozruszać” przed sezonem. Sporty zimowe są urazowe, więc utrzymywanie równowagi zapobiega upadkom i kontuzjom.

Poduszka do siedzenia dynamicznego

Poduszka przyda się także osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Wiele godzin siedzenia przy biurku na fotelu biurowym potem bierny odpoczynek na kanapie odbija się niekorzystnie na zdrowiu: dokuczają bóle kręgosłupa, głównie w części lędźwiowej i szyjnej, cierpną mięśnie karku i nóg. Co więcej, pojawiają się wady postawy: garbienie i pochylenia ramion. Na wady postawy szczególnie są narażone dzieci i młodzież w fazie wzrostu, do czego w dużej mierze przyczynia się siedzenie w ławce szkolnej i długie siedzenie przed laptopem czy telewizorem.

Dla utrzymania prawidłowej, wyprostowanej sylwetki niezbędna jest poduszka równoważna. Wymusza ona tzw. siedzenie dynamiczne: stymuluje nieodczuwalne mikroruchy krążków kręgosłupa, co zmniejsza nacisk na rdzeń. Dzięki temu nie dochodzi do bólu kręgosłupa. Siedzenie na poduszce wymusza też przyjmowanie wyprostowanej postawy i utrzymywanie głowy we właściwej pozycji.

Tak więc bez dodatkowego wysiłku, podczas pracy, nauki czy odpoczynku można zadbać o swoje czy dziecka zdrowie.

Poduszka do masażu stóp

Wypustki na powierzchni poduszki służą do masażu stóp. Kolce usprawniają krążenie i stymulują receptory stóp. Na pewno jest to ulga dla zmęczonych długim staniem czy chodzeniem nóg. Poduszka z wypustkami może też służyć do gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z płaskostopiem. Podrażnione receptory wymuszają przykurczanie palców i utrzymywanie napięcia mięśni.

Platformy do ćwiczeń równoważnych

Oprócz okrągłych poduszek polecamy też platformy do ćwiczeń równoważnych. Mają kształt prostokąta o wymiarach 48 x 38 x 5,8 cm. Są bardziej stabilne niż poduszki, polecane dla starszych osób i dzieci.

Poduszki równoważne nie tylko do domu

Poduszki do ćwiczeń często wykorzystywane są w domu, bo ich używanie nie wymaga rad i kontroli instruktora. Każdy może więc ćwiczyć samodzielnie, a tym bardziej używać ich do siedzenia. Jednak poduszki powinny się też znaleźć w wyposażeniu sal rehabilitacyjnych i w gabinetach gimnastyki korekcyjnej, w szkolnych i przedszkolnych salach gimnastycznych. Szczególnie dzieci mają dużo frajdy w wykonywaniu ćwiczeń równoważnych.

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl