Promocje i wyprzedaże

Sklep wędkarski

Produkty dnia
Pawilon namiot ogrodowy 3x3m kremowy
Pawilon namiot ogrodowy 3x3m kremowy

1 109,00 zł

szt.
Podgrzewany składany pojemnik na żywność 1L Lunch Box Filux dodatki
Podgrzewany składany pojemnik na żywność 1L Lunch Box Filux dodatki

21,90 zł

Cena regularna: 81,00 zł

Najniższa cena: 22,90 zł
szt.
Lampki ogrodowe zewnętrzne 10 LED żarówki białe
Lampki ogrodowe zewnętrzne 10 LED żarówki białe

102,90 zł

Cena regularna: 125,00 zł

Najniższa cena: 125,00 zł
szt.
Domek Budka Hotel dla owadów insektów 30x26x6,5cm
Domek Budka Hotel dla owadów insektów 30x26x6,5cm

35,90 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
Moskitiera na okno 130x150cm czarna
Moskitiera na okno 130x150cm czarna

5,90 zł

Cena regularna: 8,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.

Promienniki

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Promienniki do ogrodu i na taras.

Urokliwy i wypielęgnowany ogród zachęca do spędzania wieczorów i rozkoszowania się pięknem natury. Czasami jednak temperatura odczuwalna robi się nieprzyjemnie chłodna, co może skutecznie zepsuć fantastyczną atmosferę. Nie musimy wybierać między spędzaniem czasu na przydomowym ogródku a komfortowym poczuciem ciepła - z pomocą przychodzą promienniki. Nasza oferta obejmuje zarówno promienniki gazowe, jak i te zasilane energią elektryczną (promiennik podczerwieni infrared). W zależności od zagospodarowania przestrzennego naszego ogrodu, możemy zdecydować się na warianty podwieszane lub promienniki wolnostojące.

Jaka jest skuteczność takiego promiennika?

Przyjmuje się, że podstawowe modele promienników mają moc skutecznego ogrzewania na terenie 6 metrów kwadratowych. Stąd też jeden wolnostojący promiennik powszechnie spotykany w restauracjach z ogródkami wystarczy do komfortowego ocieplenia osób siedzących w promieniu 3 do metrów od urządzenia, chociaż podwyższoną temperaturę odczujemy nawet do 5 metrów. Stąd też jeżeli chcemy skutecznie ogrzać ganek o powierzchni 10-11 m2, powinniśmy zakupić dwa promienniki i ustawić na przeciwnych częściach ganku.

Czy promiennik faktycznie daje ciepło?

Osoby regularnie użytkujące takie urządzenie są zdania, że ich promienniki skutecznie ocieplają przydomowy teren, gdy na dworze panuje chłodniejsza temperatura. Promienniki korzystające z technologii infrared działają na podobnej zasadzie jak słońce - emitowana energia cieplna ogrzewa nas równomiernie, a urządzenia korzystające z LPG działają niczym ognisko - ogrzewają zgodnie z zasadą "im bliżej tym cieplej". Część użytkowników promienników zasilanych energią elektryczną jest tak zadowolona z ich funkcjonowania, iż zastępują tradycyjne kaloryfery panelami promiennikowymi.

Gdzie najlepiej umieścić promiennik?

Jeżeli decydujemy się na zakup promienników elektrycznych, warto zamontować je w formie podwieszanej - pod sufitem namiotu, wiaty lub sufitu na ganku. Dobrym rozwiązaniem jest również przymocowanie ich do ściany, która znajduje się za naszymi plecami, pod warunkiem że znajdujemy się w odpowiedniej odległości od promiennika (minimum 1 metr, maksimum 3 metry). Promienniki LPG powinniśmy umieścić pośrodku osób przebywających w pożądanym zasięgu ogrzewania - tak, by jak największa liczba domowników mogła odczuć przyjemne ciepło.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl