Promocje i wyprzedaże

Sklep wędkarski

Produkty dnia
Świeca stożkowa stołowa metaliczna 30 cm w kolorze srebrnym zestaw 4 szt.
Świeca stożkowa stołowa metaliczna 30 cm w kolorze srebrnym zestaw 4 szt.

18,90 zł

Cena regularna: 20,90 zł

Najniższa cena: 20,90 zł
szt.
Lampki ogrodowe zewnętrzne 10 LED żarówki białe
Lampki ogrodowe zewnętrzne 10 LED żarówki białe

102,90 zł

Cena regularna: 125,00 zł

Najniższa cena: 125,00 zł
szt.
Skarpeta bożonarodzeniowa 44 cm choinka różowa
Skarpeta bożonarodzeniowa 44 cm choinka różowa

20,90 zł

Cena regularna: 24,90 zł

Najniższa cena: 24,90 zł
szt.

Skrzynki na listy | Skrzynki pocztowe

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

"Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone …" - słowa dawnego przeboju mocno się zdezaktualizowały, bo sztuka epistolarna znajduje się w zaniku.  Obecnie ograniczamy się do pisania maili i sms-ów,  z rzadka przesyłamy tylko pocztówki z pozdrowieniami z wakacji czy świąteczne kartki z życzeniami. Za to otrzymujemy mnóstwo innego rodzaju przesyłek pocztowych zawierających rachunki, faktury, wyciągi z banków oraz inną urzędową korespondencję. Dlatego skrzynki pocztowe są niezbędne w każdym domu i w budynkach wielorodzinnych.

Skrzynki na listy – rodzaje

Ten, wydawałoby się, nieskomplikowany przedmiot o ściśle określonym przeznaczeniu, wcale taki prosty nie jest. Najlepiej to widać na stronach sklepu internetowego, gdzie ukazany jest cały asortyment, tak zróżnicowany, że nietrudno się pogubić przy wyborze. Spróbujmy zatem usystematyzować wiedzę o skrzynkach pocztowych.  Podstawowa różnica między nimi to sposób, w jaki przesyłki są wrzucane i wyjmowane. W najprostszych skrzynkach, montowanych na drzwiach domu czy na furtce , otwór do wrzucania jak i drzwiczki do  wyjmowania listów znajdują się na frontowej ściance, tylna zaś jest montowana do ściany, drzwi czy parkanu. Takie skrzynki można też wmurować w ścianę domu czy ceglany lub kamienny murek ogrodzenia. Mają one jedną niedogodność. Trzeba wyjść z domu, by wydostać przesyłkę.

Tej wady nie posiadają przelotowe skrzynki na listy, które są montowane w  drzwiach, w ścianie lub w murze ogrodzenia. Od frontowej strony znajduje się wlot na korespondencję, a na tylnej ściance są drzwiczki do wyjmowania przesyłek. Jest to o tyle wygodniejsza wersja, że odbiorca nie musi wychodzić na zewnątrz, by opróżnić zawartość skrzynki.

Wiele skrzynek można montować na stojaku albo do ściany, albo do posadzki czy podjazdu do domu. Wersja stojącej skrzynki cieszy się coraz większym powodzeniem wśród klientów.

W blokach i kamienicach używane są skrzynki zbiorcze, najczęściej montowane na parterze, na ścianie klatki schodowej. Producenci oferują też stojące skrzynki zbiorcze do zamontowania w posadzce.

Skrzynki pocztowe na listy – wzornictwo

Wzornictwo współczesnych skrzynek to mistrzostwo sztuki użytkowej. Po pierwsze, skrzynki pocztowe na listy wykonane są ze szlachetniej stali albo z aluminium wysokiej jakości. Zapewnia to im estetyczny wygląd oraz trwałość. Są to materiały wodoodporne, niepodatne na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Design najdokładniej i najcelniej opisuje wyrażenie: szlachetna prostota. To ich podstawowa cecha. Proste, funkcjonalne z ochronnym daszkiem nad otworem wlotowym - takie są współczesne skrzynki na listy. To swoistego rodzaju ozdoba drzwi i posesji.

Odmienne wzornictwo prezentują skrzynki nazywane antycznymi. Nazwa wynika z ich podobieństwa do antycznych kolumn greckich. „Antyczna” skrzynka na listy to po prostu zminiaturyzowana, bogato zdobiona kolumna. Jest wysoka, pojemna i ciężka, choć wykonana z aluminium. Za taki luksus trzeba sporo zapłacić.

Natomiast są też tanie skrzynki na listy, jakie znamy z amerykańskich filmów, a w polskim krajobrazie unikatowe. W Ameryce takie skrzynki stoją przy drogach z dala od domostw, u nas montuje się je na/przy posesji. Mowa o tzw. skrzynkach amerykańskich, pojemnych, kształtem przypominających pojemnik pieczywo. Pewnie wkrótce staną się popularne, bo są oryginalne i efektowne.

Skrzynki na listy a funkcjonalność

By klient był zadowolony z zakupu skrzynki, musi ona spełniać pewne wymogi. Po pierwsze, powinna mieć odpowiednią wielkość, by otrzymywane listy mieściły się swobodnie, bez konieczności ich składania. Lepiej więc od razu zainwestować w większą skrzynkę niż uskarżać się na zniszczone przesyłki o większym formacie. Jeśli prenumerujesz prasę, przydatna będzie skrzynka pocztowa z pojemnikiem na gazety. Taki pojemnik może pomieścić też ulotki i gazetki reklamowe.

Dla biur, instytucji czy organizacji, gdzie przychodzi dużo korespondencji, przeznaczone są duże, naprawdę pojemne, skrzynki.

Przy zakupie skrzynki zwróć uwagę, czy posiada ona otwór, przez który możesz sprawdzić, czy w środku znajduje się przesyłka. Dzięki temu nie musisz bez potrzeby otwierać drzwiczek.

Przy skrzynkach typu amerykańskiego mocowany jest specjalny znacznik, którym listonosz powinien zasygnalizować dostarczenie korespondencji.

Dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla listonosza, jest nowoczesna skrzynka ledowa z podświetlanym numerem domu. To nowość na naszym rynku.

Skrzynka pocztowa zharmonizowana z otoczeniem

By skrzynka pocztowa nie ograniczała swojej funkcji tylko do walorów użytkowych, powinna być zharmonizowana z najbliższym otoczeniem. Jeśli umieszczona jest na drzwiach, warto dopasować jej kolor i materiał do drzwi, a ściślej mówiąc do takich metalowych akcesoriów jak klamka.

Dla zachowania spójności stylistyki domu liczą się nawet takie detale jak wycieraczki do butów. Tym większe znaczenie ma wybór skrzynki pocztowej. Jeśli masz nowoczesny dom, kup skrzynkę o nowoczesnym designie. Jeśli dom utrzymany jest w tradycyjnym stylu, z elementami dworskiej architektury, wówczas pasować będzie skrzynka w stylu retro. Natomiast przy budynku rustykalnym, otoczonym wiejskim ogrodem, interesująco będzie wyglądać skrzynka amerykańska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl