Producent
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Stelaż drewniany do łóżka 180x200 (2x90x200) Stelaż drewniany do łóżka 180x200 (2x90x200)
Producent: DSVTP
Kod produktu: V_122052172
Wysyłka: 24 godziny
Cena: 408,00 zł
szt.
zobacz więcej

Stelaż do łóżka.

Jedną z najważniejszych -- jeśli nie najważniejszą - częścią łóżka jest stelaż, mimo tego iż przez wiele osób jest on niedoceniany. Podczas gdy skupiamy się na wymiarach naszego łóżka, materaca umieszczonego w łóżku oraz materiału, z którego zostanie wykonany mebel, dobór stelaża spychamy na drugi plan. To od jego rodzaju, surowca oraz ułożenia w dużej mierze zależy nasz sen - czy będziemy spali spokojnie na wygodnym łóżku, czy też będziemy czuli nieprzyjemny ucisk.

Stelaż do łóżka odgrywa istotną rolę przy ułożeniu naszego ciała podczas zasypiania. Jego zadaniem jest dodatkowe odciążenie kręgosłupa - źle dobrany stelaż sprawi, że nasz materac będzie się zapadać, przez co zdrowy i komfortowy sen będzie praktycznie niemożliwy. Dobrze dobrany stelaż natomiast nie tylko stanowi gwarancję spokojnego snu, ale i przedłuża żywotność materaca.

Inną ważną rolą jest zapewnianie przestrzeni między podłogą a materacem. Jest to funkcja nie tylko higieniczna (zapewnienie przepływu i cyrkulacji powietrza), ale i kolejna cecha wpływająca na jakość naszego wypoczynku. Bez stelaża cała rama łóżka byłaby bezużyteczna, bo równie dobrze moglibyśmy spać na samym materacu, bezpośrednio położonym na podłodze.

Konstrukcja takiego stelaża najczęściej ma kształt drabinki - dawniej spotykało się także metalowe siatki lub z jednej dużej płyty sklejkowej, ale obecnie nie spełniają wymogów i warunków dopuszczenia do obrotu. Obecnie najpowszechniej spotykane stelaże wykonywane są z jednego z czterech surowców:
- drewna brzozowego (najtańsze i jednocześnie wysoce ergonomiczne);
- drewna sosnowego (ten rodzaj drewna nie powoduje reakcji alergicznych);
- drewna bukowego (najwytrzymalsze, nawet po wielu latach nie odkształcają się);
- metalu (najczęściej stosowane przy konstrukcjach przenośnych, np. łóżkach polowych).

Nie możemy wybierać materaca bez zwrócenia uwagi na stelaż. Znacznie łatwiej najpierw jest dobrać odpowiedni stelaż do łóżka, a dopiero potem decydować się na któryś z materacy. Trzeba pamiętać, że pod nowsze materace, szczególnie te o zaawansowanej konstrukcji (zaliczamy do nich materace lateksowe, kieszeniowe, smart latex, piankowe i termoelastyczne) powinniśmy włożyć stelaże sprężynujące. Zachęcamy zatem by już dziś sprawdzić ofertę naszych stelaży - w przypadku wątpliwości nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl