Urządzanie niewielkiego mieszkania

Każdy z nas marzy o swoim własnym mieszkanku. Niestety, nie wszystkim się udaje spełnić to marzenie. Jednak kiedy się już ono ziści często nie spełnia do końca naszych oczekiwań.

Głównym i najczęstszym problemem w pierwszym mieszkaniu jest miejsce, a raczej jego brak. Każdy urządzający niewielkie mieszkanko ma nie lada problem do rozwiązania. Podpowiedzą mogą okazać się szafy z przesuwanymi drzwiami/lustrami, które optycznie powiększają pomieszczenie, a dodatkowo pomieszczą naprawdę sporo rzeczy. Kolejnym trikiem mogą okazać się, tak zwane,parawany/kotary, dzięki którym z łatwością oddzielisz część sypialną pokoju od części dziennej. Jednak jeśli jest to niemożliwe, istnieje możliwość "ukrycia" łóżka - albo na antresoli, albo w podeście/szufladzie. Pierwsza propozycja jest zarezerwowana dla niewielkich, ale wysokich pomieszczeń. Poprzez antresole, która nazywana jest często półpiętrem, zaoszczędzimy sporo miejsca, ponieważ na górze może znajdować się łóżko, a pod antresolą, na poziomie podłogi, można urządzić pokój dzienny. Nie tracimy w ten sposób cennego miejsca. Drugie rozwiązanie sprawdzi się również niewielkich pomieszczeniach, o normalnej wysokości. W dużej szufladzie, która będzie stanowiła swego rodzaju podest, zmieścimy łóżko. W dzień będzie ono całkowicie niewidoczne, a dodatkowo uatrakcyjni estetykę pomieszczenia. W nocy natomiast z łatwością je wysuniemy.

Przy urządzaniu małego mieszkanka musimy pamiętać o jednorodnym doborze stylu, dodatków i dekoracji. Nie możemy stawiać na przepych, bo mieszkanie będzie wyglądało na zagracone.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl