Wykrywacze metali

Wykrywacze metali przestały być już tylko narzędziem profesjonalnych hobbystów-militarystów. Od wielu lat jest to urządzenie, które świetnie sprawdza się podczas rodzinnych wypadów za miasto. Dzięki niemu możesz z całą rodziną spędzić dzień na wspaniałej zabawie. Twoim dzieciom z pewnością spodoba się zabawa w poszukiwacza skarbów.

Obecnie możemy wyróżnić trzy główne rodzaje detektorów:
1) BFO - co oznacza z angielskiego Beat Frequency Oscillato. Są to detektory z  II Wojny Światowej. Używane głównie w celach miniarskich. Ich działanie oparte jest na wykrywaniu zmian częstotliwości generatora. Ich wadą jest niska odporność na niesprzyjające warunki zewnętrzne.
2) PI - co oznacza z angielskiego Pulse Indicator. Działanie oparte jest na generowaniu impulsów - cewka generuje sygnał i detektor odbiera echo. Niestety takie wykrywacze nie posiadają funkcji dyskryminacji metali. Ich wadą też jest duży pobór prądu podczas pracy oraz mała stabilność, co wiąże się z koniecznością częstego strojenia.
3) VLF, VLF-TR – co oznacza z angielskiego Very Low Frequency. Praca tych detektorów oparta jest na niskiej częstotliwości w relacji odbiornik-nadajnik. Cewka generuje sinusoidalny sygnał, gdy znajdzie się pod nią metal. Tego typu wykrywacze posiadają najczęściej funkcję dyskryminacji metalu.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór zarówno profesjonalnych detektorów, jak i tych mniej profesjonalnych. Zapraszamy do zakupów!

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl