Bilard, stoły do bilarda oraz akcesoria

Historia bilardu sięga jego powstania w XV wieku. Pierwsze stoły ograniczone były bandami, dopiero z czasem powstały łuzy czyli, otwory w stole. Zasady są wszystkim znane, najprościej można je określić jako trafianie bilami do łuz. Rozrywka ta, przyciąga całe rodziny, grupy przyjaciół i znajomych. Stoły bilardowe można spotkać na imprezach, w barach i coraz częściej w prywatnych domach.

Obecnie, gdy bilard stał się tak znaną i lubianą grą towarzyską, producenci prześcigają się w tworzeniu różnorodnych, ulepszonych akcesoriów bilardowych, dopasowanych do każdej okazji i miejsca, w którym ma być rozegrany turniej.

Jest wiele rodzajów gier bilardowych, które różnią się od siebie wymiarami stołu, zasadami, czy wielkością bill. Ciekawostką jest to, że niektóre ze stołów do bilarda nie posiadają łuz. Przykładem takiej gry może być bilard francuski. Odmiana amerykańska, tzw. pool bilard jest chyba jedną z najpopularniejszych. W rozgrywce biorą udział dwaj gracze, wbijając kolejno bile do łuz. Otworów w stole jest sześć, po jednym w każdym rogu i na środku dłuższych boków. Każdemu z zawodników przypisane są odpowiednie bile, zwane pełnymi oraz połówkami. Kiedy uczestnik gry umieści wszystkie swoje bile w łuzach, jako ostatnią musi wbić czarną z numerem osiem, dlatego też inna nazwa tej odmiany brzmi bilard 8 (eight z ang. ósma bila). Jeśli jednak czarna bila trafi do łuzy przed innymi, oznacza to definitywną przegraną.

Profesjonalne stoły bilardowe posłużą zarówno początkującym, jak i zawodowcom. Dla osób o ograniczonej przestrzeni w mieszkaniu, pragnących również korzystać z tej zajmującej rozrywki, producenci wychodzą na przeciw, proponując mini stoły bilardowe. Istotną rolę odgrywa również wygląd i design stołu. Do wyboru jest mnóstwo kolorów korpusu i pola do gry. Najbardziej pożądane to te klasyczne zielone, ale zainteresowaniem zaczynają cieszyć się także niebieskie oraz czerwone. Stoły bilardowe, snookerowe i inne akcesoria można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowych. Problemem nie będzie również dokupienie dodatkowych bill czy kijów, gdy stare ulegną zniszczeniu. Gdy już zakupimy nasz stół do bilarda wystarczy tylko dokupić lodówkę do naszego prywatnego pokoju do bilarda i już możemy organizować spotkania przy bilardzie i jakimś napoju.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl