Fontanny ogrodowe

Kto z nas nie marzy o chwili wytchnienia we własnym ogrodzie, z którego dobiega szum spływającej po kamieniach wody. Niegdyś stworzenie na własnym podwórku fontanny, wiązało się z nie lada wydatkiem i koniecznością skonstruowania jej samodzielnie z wyselekcjonowanych elementów. Obecnie gotowe, piękne i funkcjonalne fontanny można zakupić za naprawdę niewielkie pieniądze nie wychodząc z domu!

W zależności od kształtu i dokładnego przeznaczenia fontanny, rynek oferuje nam przede wszystkim konstrukcje wolnostojące i przyścienne. Chcąc przyozdobić swój ogród, decydujemy się najczęściej na fontanny, które możemy umieścić pośród roślinności, a w celu uniknięcia problemu z dostarczeniem wody – wybieramy wodniki z zamkniętym obiegiem. Dzięki temu oszczędzamy wodę i unikamy niepotrzebnych metrów węża rozwiniętego po całym podwórku.

Ze względu na aranżację ogrodu możemy zakupić wodniki z kamienia, imitacji kamienia, specjalnego stopu żeliwa, marmuru lub po prostu z metalu. Najważniejsze aby materiał był odporny na zewnętrzne czynniki atmosferyczne i wyglądał naturalnie. Fontanny często stanowią dodatkową atrakcję w ogrodzie przybierając wygląd rzeźby czy figury ogrodowej w stylistyce retro, rococo, antycznym lub przeciwnie – nowoczesnym, designerskim. Fontanny można dodatkowo przyozdobić lampami lub zakupić takie, które są od razu podświetlane, dzięki czemu nasz ogród czy taras nabierze wyjątkowego wyglądu także wieczorem.

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl