Parawany pokojowe / dekoracyjne

Parawany dekoracyjne znalazły obecnie wszechstronne zastosowanie. Używamy ich w domu, widzimy coraz częściej w restauracjach a także w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich czy w gabinetach lekarskich. Ze względu na przeznaczenie szukamy parawanów mniej lub bardziej szerokich, o odpowiedniej wysokości oraz transparencji.

Trzy skrzydłowe parawany pokojowe są dość wąskie, dlatego najczęściej wykorzystujemy je jako ozdobny element, którego głównym zadaniem jest odgradzanie od siebie przestrzeni w niewielkich pomieszczeniach. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w barach i restauracjach – parawan dekoracyjny oddziela od siebie stoliki a jednocześnie może być zadrukowany elementem graficznym budującym wizerunek danego miejsca. Nie inaczej jest już w gabinetach lekarskich i kosmetycznych, gdzie pojawiają się przepiękne drewniane czy bambusowe parawany, które budując atmosferę intymności danego miejsca, stanowią jednocześnie niesamowity element wystroju wnętrza.

Z kolei kupując parawan pokojowy do domu, skupiamy się przede wszystkim na jego wyglądzie. Możemy z niego stworzyć prowizoryczną ściankę, wydzielać pomieszczenia, aranżować zbyt duże przestrzenie czy po prostu zasłaniać miejsca, którymi nie chcemy się chwalić przed gośćmi. Dlatego najczęściej kupowane a jednocześnie najbardziej praktyczne są parawany czteroskrzydłowe i pięcioskrzydłowe. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, z odpowiednio dobranymi nadrukami stały się ostatnio produktami szeroko docenianymi ze względu na praktyczne zastosowanie oraz walory estetyczne.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl