Jak się zmotywować do ćwiczeń?

Jak się zmotywować do ćwiczeń?

Wszyscy wiemy, że warto jest prowadzić aktywne życie. Regularnie uprawiany sport sprawia, że mamy dobrą kondycję, jesteśmy bardziej odporni na choroby, mamy lepsze samopoczucie i jesteśmy zadowoleni z naszego wyglądu. Pomimo tak wielu zalet systematycznych ćwiczeń wielu osobom trudno przychodzi się do nich zmotywować. Dużo prościej jest przecież po ciężkim dniu pracy rozłożyć się na wygodnej sofie i obejrzeć ciekawy film. Zasługujemy przecież na odpoczynek. Co zrobić by pokonać lenistwo? Jak zmotywować się do codziennej gimnastyki? Przede wszystkim warto wyznaczyć sobie osiągalne cele. Nie jesteśmy w stanie w ciągu jednego dnia czy nawet tygodnia zrzucić 20 kilogramów. Trudno będzie też nagle wykonać godzinny program ćwiczeń, skoro do tej pory nie dbaliśmy o swoją kondycję. Kolejną ważną sprawą jest wygospodarowanie czasu na aktywność fizyczną. Brak czasu jest częstą wymówką. Wystarczy przyjrzeć się uważnie swojemu rozkładowi dnia. Być może nie musimy dwóch godzin przed telewizorem lub na telefonie przeglądając media społecznościowe? Dobrym sposobem motywacji do ćwiczeń jest po prostu przygotowanie sobie sprzętu do ćwiczeń. Ćwiczyć możemy w domu, w zaciszu swojego mieszkania. Wystarczy przygotować sobie kilka metrów na rozciąganie i sprzęt do ćwiczeń, który dobrze aby był zawsze pod ręką i przypominał nam o ćwiczeniach. Dzięki temu nasze sumienie będzie nam przypominać że mamy coś do zrobienia i będzie to nas motywowało do ćwiczeń.

mata do ćwiczeń

 A jaki sprzęt powinniśmy mieć pod ręką? Niezbędna będzie mata do ćwiczeń. Pozwoli ona nam na wygodne wykonywanie ćwiczeń a także będzie działać antypoślizgowo, co zabezpieczy nas przed możliwymi urazami, gdy na przykład się pośliźniemy. Przydadzą się nam taśmy do ćwiczeń, hantle, czy kettlebell. Oczywiście sprzęt do ćwiczeń siłowych dostosowujemy do swoich możliwości. Nie ma co się tez forsować, mniejszymi ciężarkami więcej zdziałamy. Możemy zrobić więcej powtórzeń, dokładniej wykonać ćwiczenia. Do rozciągania przyda się też piłka do fitnessu. Możemy na niej wykonać wiele ćwiczeń wzmacniających jak rozciągających.

Jak mamy dużo więcej miejsca można sobie zrobić małą siłownię za nie duże pieniądze i kupić ławeczkę do brzuszkówławeczkę do ćwiczeńorbitrekarowerek stacjonarny czy nawet wyciąg do ćwiczeń  albo wioślarza. Dzięki takiemu sprzętowi możemy wykonać dużo więcej ćwiczeń wzmacniających i siłowych, które rozwiną naszą muskulaturę i siłę. 

Musimy jednak pamiętać, że największa jest motywacja i chęć do ćwiczeń. A także wyznaczanie sobie celów, które chcemy osiągnąć. Pozwalają one nam stopniowo piąć się do góry w swoich celach. Sprzęt jest ważny, gdyż pozwala te cele osiągać szybciej i ułatwia nam ćwiczenia. Jednak czy chcemy schudnąć, czy rozbudować muskulaturę, bądź siłę i tak najważniejsza jest wasza głowa. Musicie bardzo chcieć to robić.

Życzymy powodzenia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl