Mieszkanie pełne zieleni – na jakie rośliny warto postawić?

Rośliny doniczkowe mogą w naszych mieszkaniach odgrywać bardzo ważną rolę. Ich obecność to podstawa dla każdego, dla kogo udana aranżacja wnętrza to rozwiązania nawiązujące do natury, to również podstawa dla każdego, kto chce dbać o swe zdrowie i zapewnić sobie w domu przyjemną atmosferę. Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w naszych mieszkaniach?
Rosnące zanieczyszczenie powietrza sprawia, że przy wyborze roślin do domu zaczynamy kierować się nie tylko ich wyglądem i funkcją ozdobną, ale przede wszystkim tym, w jaki sposób dane rośliny wpływają na jakość powietrza w naszym najbliższym otoczeniu. Wiadomo przecież, że istnieje wiele gatunków roślin, które mogą się i pięknie prezentować, i świetnie sprawdzać w roli naturalnych oczyszczaczy powietrza. W walce o czyste powietrze w domu może wspierać nas zielistek – piękna roślina, której pielęgnacja nikomu nie powinna sprawić większych problemów. Skrzydłokwiat, draceny oraz bluszcz to kolejne gatunki roślin, na które z pewnością warto postawić. W walce o czyste powietrze może nam też pomóc popularny fikus benjamina, fikus elastica robusta i tineke, dzięki któremu aranżacja wnętrza stanie się ciekawsza, warto też pamiętać o tak ciekawej roślinie, jaką jest palma bambusowa i palma areca. Roślinami które oczyszczają powietrze to: Zielistka, Sansewieria, Paproć, Filodendron pnący, Epipremnum. Wszystkie te gatunki roślin mogą sprawić, że w naszym domu zapanuje przyjemna atmosfera, a my dodatkowo będziemy mogli relaksować się w otoczeniu pięknej zieleni.

Aby jeszcze upiększyć nasze rośliny doniczkowe, a przy okazji nasze mieszkanie lub dom każdą roślinę możemy upiększyć za pomocą pięknych osłonek do doniczek lub samych doniczek ozdobnych, które w bardzo atrakcyjnych cenach kupicie w naszym sklepie TwójPasaż.pl. Serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl