Djembe i didgeridoo

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pragnie mieć oryginalne hobby. Bycie interesującym i tajemniczym jest pożądane, dlatego ciekawe zainteresowania podnoszą naszą atrakcyjność wobec społeczeństwa. Nietypowym i rzadko spotykanym zajęciem, jest nauka gry na nieznanych powszechnie instrumentach. Przykładem takiego przedmiotu może być bęben z Afryki, zwany inaczej Djembe. Jak nazwa wskazuje, wywodzi się on z czarnego lądu, a dokładniej z jego zachodniej części, gdzie zyskał największą popularność. Bębny Djembe najczęściej wykonane są ze skóry koziej, kiedyś do tego celu używano antylopiej, jednak ta pierwsza okazała się być bardziej wytrzymała. Przywiązuje się ją do membrany za pomocą specjalnego sznurka, lub coraz częściej używając współczesnych śrub. Kształt bębna szamańskiego przypomina kielich. Wspaniale nadaje się do występów z akompaniamentem lub solowych. Najbardziej istotną rzeczą dla zainteresowanych grą na tym etnicznym instrumencie, są trzy podstawowe rodzaje dźwięków wydobywających się z bębna. Pierwszy z nich to Bas, czyli uderzenie całą powierzchnią otwartej dłoni, ze złączonymi palcami. Jest to dźwięk najniżej brzmiący. Drugi z nich, to Ton lub Otwarty, powstający poprzez uderzenie o krawędź bębna. Kolejny, czyli Slap to uderzenie krawędzi instrumentu najpierw opuszkami palców, a następnie resztą dłoni. Jest to dźwięk najwyżej brzmiący.

Innym rodzajem nietypowego instrumentu może być didgeridoo. To podobno najstarszy instrument świata, używany przez Australijczyków, dlatego zwany jest też instrumentem aborygeńskim. Didgeridoo ma postać rury, wykonane jest z drzewa Teaku, które rośnie w zielonych lasach Indonezji. Nie ma dwóch identycznych instrumentów, ponieważ każdy robiony jest ręcznie, co czyni je unikatowym. W celach ozdobnych każda trąbka malowana jest w przeróżne etniczne motywy, co zwiększa pole wyboru.

Zainteresowani podjęciem próby nauki gry na instrumencie, nie będą mieli problemów w zdobyciu Djembe czy też didgeridoo. Sklepów oferujących ich sprzedaż wystarczy uważnie poszukać. Oryginalne i nietuzinkowe przedmioty można znaleźć między innymi w drum shopie. Nawet gdy takie hobby okaże się chwilowym kaprysem, instrumenty świetnie wyglądają jako wystrój wnętrza.

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl