Antyczne zegary

Antyki to niekwestionowany dowód bogactwa i majętności. Są też synonimem gustu, smaku i luksusu. To niekończące się tematy ściśle powiązane ze sztuką i kulturą. Otaczanie się starymi przedmiotami z duszą, stało się modne i pożądane. Nie każdy ma czas i pieniądze, aby udać się do antykwariatu na poszukiwania rzeczy nietuzinkowych. Dla osób, które mimo wszystko pragną poszczycić się takimi przedmiotami w swoim domostwie, idealnym rozwiązaniem będzie zakup zegara retro.

Tym, którzy lubią robić wrażenie na innych warto zaproponować antyczny zegar stojący. Umieszczony w odpowiednim miejscu, na pewno nie pozostanie niezauważony. Na rynku mamy wiele wiernych replik najwspanialszych zegarów, wykonanych z niezwykłą starannością i dbałością o każdy detal. Te małe dzieła sztuki, najczęściej liczą około dwóch metrów wysokości, co tylko potęguje wrażenia osoby oglądającej. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w otwieraną szybę, za którą znajduje się wahało, dlatego ten typ zwiemy zegarem wahadłowym.

Dla tych, którzy narzekają na brak przestrzeni w domu, doskonała propozycja to antyczny zegar wiszący. Jest mniejszy od opisywanego poprzednika, z łatwością można zamontować go na ścianie, dzięki temu nie zabierze cennego miejsca w niedużym mieszkaniu. Ten typ to również zegar z wahadłem, nieco mniejszym, napędzany mechanicznie. Zegary mechaniczne mają to do siebie, że działają niezawodnie przez długie lata, a nakręca je się na specjalną sprężynę. Jedno nakręcenie to miesiąc nieprzerwanej pracy.

Oba rodzaje to zegary drewniane, najczęściej olchowe, wykańczane na wzór drewna mahoniowego. Dzięki pięknemu połyskowi i dbałości o inne elementy, m.in. bogato zdobionej tarczy, czy złotym detalom, stylizacja zegara przedstawia się bez zarzutu i robi wrażenie. Należy mieć na uwadze przy kolekcjonowaniu zegarów, antyków i innych retro przedmiotów, aby nie przesadzić z ich ilością, gdyż to odbierze im cały urok i niepowtarzalność.

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl