Dekoracyjne pergole ogrodowe

Pergole można dojrzeć już w niemal każdym ogrodzie. Ta budowla imitująca altankę, znakomicie ochroni przed słońcem, da podporę dla pnących roślin, stanowiąc przy tym osobliwą ozdobę ogrodu. Do wyboru mamy różne kształty, wielkości, a także materiały z których mogą być wykonane.

Pergole drewniane idealnie komponować się będą z meblami z identycznego tworzywa. Całość stworzy naturalny efekt, zwłaszcza jeśli w ogrodzie rosną drzewa. Mimo iż drewno zdaje się być nietrwałe, to taka pergola jest bardzo wytrzymała i odporna na wodę dzięki specjalnej impregnacji. Pergola ogrodowa drewniana dodatkowo może spełniać funkcję kwietnika, gdyż często po obu jej stronach doczepiane są skrzynie do zasadzenia roślin.

Pergola metalowa najczęściej wykonana jest ze stali bądź żeliwa. Oba materiały są specjalnie impregnowane, aby przetrwać niekorzystne warunki atmosferyczne. Taki typ pergoli wydaje się być bardziej stabilny i solidny. W tego typu konstrukcji producent może popisać się dbałością o szczegóły, umieszczając na niej ozdobne detale w postaci liści czy kwiatów. Takie misterne zdobienia przykuwają uwagę i nadają całości charakteru. Pergola może jednocześnie sprawować funkcję bramy, która na pewno będzie prezentować się efektowniej niż zwykła furtka, zwłaszcza jeśli zakwitną na niej kwiaty. Takie rośliny okręcają się wokół podpory, pnąc się coraz wyżej.

Takie rozwiązanie warto wykorzystać jeśli mamy do ukrycia coś nieatrakcyjnego. Może to być kawałek obdartej ściany, bądź jakieś nieciekawe metalowe elementy. Stawiając w tym miejscu pergolę, na której swobodnie wije się pnącze, z łatwością zasłonimy wszystko co chcemy. Borykając się z ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, warto zaopatrzyć się w pergole tarasowe. Utworzona w ten sposób ściana, obsadzona gęsto roślinami, skutecznie da nam schronienie przed niepożądanymi osobami. Dodatkowo stanie się piękną, naturalną ozdobą, a także stłumi odgłosy dobiegające zewnątrz, dając uczucie przytulnego zakątka.

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl