Donice z hiacyntu wodnego

Donice z hiacyntu wodnego

Doniczki i wazony z hiacynty wodnej

Niezwykła różnorodność współczesnego designu, trendy w projektowaniu wnętrz oraz pragnienie by mieszkać wygodnie i oryginalnie – te trzy przyczyny wciąż podpowiadają nam nowe rozwiązania w dziedzinie urządzania swoich mieszkań. Aby były one nie tylko praktyczne i wygodne, ale także piękne i zachwycające, wciąż szukamy nowych koncepcji i niestandardowych rozwiązań, które spowodują małą lub wielką dekoracyjną rewolucję. Zaskakiwać można na różne sposoby: poprzez gruntowny remont ze zmianą koloru ścian i wymianą mebli włącznie, lub za pomocą delikatnych i subtelnych korekt.

Od kilku lat obserwujemy wzrost znaczenia dodatków, które staramy się dobierać tak, aby jedno posunięcie nadawało naszemu wnętrzu zupełnie nowego charakteru. Wbrew pozorom nie jest to ani niemożliwe, ani specjalnie trudne. Właśnie takiemu dodatkowi, który doskonale odmieni nasz salon, sypialnię czy przedpokój, poświęcony jest dzisiejszy tekst. Mowa o wazonie bądź donicy z hiacynty wodnej – doskonałego dodatku, pasującego do każdego wnętrza. Wazony z hiacynty wodnej to niezwykle popularne elementy dekoracyjne w wielu domach na całym świecie. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo efektowny wygląd, który niezależnie od wystroju naszego mieszkania zawsze przyciąga uwagę gości a samych domowników cieszy niezmiernie. Wazony lub donice są wyplatane ręcznie, dzięki czemu prezentują się tak atrakcyjnie. Ich wykończenie cechuje bardzo wysoka estetyka, tak wykonany wazon doskonale udekoruje nasz stół, komodę czy okno, z kolei donice o wielu różnych rozmiarach z powodzeniem sprawdzają się na schodach czy podłodze.

Hiacynt wodny – cudowna roślina

Jeśli wyrażenie Eichhornia crassipes nie mówi Wam nic albo niewiele, to nie ma powodów do obaw. To nic innego jak łacińska nazwa hiacynta wodnego, czyli pochodzącej z rejonów Ameryki Południowej rośliny, charakteryzującej się grubą odnogą oraz cebulastymi kwiatami, przypominającymi wyglądem tradycyjnego hiacynta. Hiacynty wodne posiadają kwiaty o barwie liliowej i fioletowo-niebieskiej, a ich charakterystycznym znakiem szczególnym jest ciemnożółta plamka w środkowej części kwiatu. Z kolei liście tej rośliny są grube i sztywne, w intensywnym zielonym kolorze, zaś korzenie hiacynta mają zabarwienie fioletowe. Jak sama nazwa wskazuje, roślina żyje w wodzie, jej liście układają się w rozety, a kwiaty zakwitają nad lustrem wody. Do prawidłowego wzrostu niezbędne są tym pięknym kwiatom składniki odżywcze występujące w wodzie, dlatego ich rozmiary są tym większe, im czystsza woda, w której rosną

 

 wazony z hiacyntu wodnego

 

Wazony i kosze z historią w tle

Tradycja wyplatania hiacyntowych ozdób wywodzi się, tak samo jak sama roślina z tropikalnych zakątków Ameryki i sięga kilkuset lat wstecz. W chwili obecnej to już potężnie rozwijająca się branża, także w Europie. Na Starym Kontynencie jedną z potęg w pleceniu z hiacynta są Niemcy. Jednak i w naszym kraju nie brakuje firm, które od wielu lat trudnią się tym pięknym i trudnym zajęciem. Chcąc się zaopatrzyć w przedmioty wykonane z hiacynty, warto więc kupować je w rodzimych sklepach, wspierając tym samym polską gospodarkę.

Wielka popularność hiacynta wodnego jako surowca służącego do wyplatania pięknych wytworów takich jak: kosze, skrzynie, wazony, doniczki czy kufry, ma swoje trzy zasadnicze przyczyny. Powód pierwszy to fakt, iż roślina niezwykle intensywnie się rozrasta, materiału do wykorzystania jest więc pod dostatkiem. Mimo, iż kwiat ma piękny i efektowny wygląd, zaliczany jest do chwastów, ma także niezbyt chwalebną opinię „zarazy wodnej”, gdyż jego intensywny rozrost zagraża życiu wodnych zwierząt, roślinności, a także stanowi niebezpieczeństwo dla łodzi i kutrów rybackich. Jego nieprzydatność dla wodnego ekosystemu to więc drugi argument przemawiający za wykorzystaniem go w pożyteczny sposób. Z kolei powód trzeci i najważniejszy – roślina jest giętka ale jednocześnie silna i wytrzymała, co sprawia, że jest doskonałym surowcem plecionkarskim i świetnie nadaje się zarówno do wyplatania mniejszych ozdób jak i nawet mebli.

 

Piękno hiacyntu w Twoim domu

Donice i wazony ręcznie wyplatane z kłączy hiacynta, to niezwykle często stosowane elementy dekoracyjne w coraz większej ilości wnętrz. Pasują do każdego designu, bez względu na to, czy nasze mieszkanie urządziliśmy w stylu klasycznym, nowoczesnym, etno, czy z elementami antycznymi. Jeżeli chcemy stworzyć oryginalne i stylowe wnętrze, znakomitym pomysłem będzie uczynienie z hiacyntowych elementów motywu przewodniego. Warto więc zaopatrywać się w kosze, doniczki czy wazony, kupując je w zestawach. Dzięki temu możemy ustawiać je w wielu pomieszczeniach. Taki sprytny zabieg z pewnością spowoduje, że odwiedzający nas goście uznają nasze mieszkanie za urządzone w sposób przemyślany i gustowny. Warto więc pomyśleć o zakupie efektownego wazonu lub donicy, np. z okazji zbliżających się świąt. Z pewnością to doskonały pomysł na prezent dla naszych bliskich, lub nas samych.

 

Donice z hiacyntu można zakupić u nas w sklepie pod tym linkiem: http://www.twojpasaz.pl/pl/c/Donice-Wazony-z-hiacynty-wodnej/2327   Produkty dostępne są w ofercie internetowego sklepu TwójPasaż.pl WSZYSTKO DO DOMU I OGRODU: https://www.twojpasaz.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl