Jaką wybrać maszynkę do popcornu?

Jaką wybrać maszynkę do popcornu?

 

Bardzo wielu, jeśli nie zdecydowana większość z nas, nie jest w stanie wyobrazić sobie seansu filmowego czy też oglądania rozgrywek sportowych bez chrupania różnego rodzaju przekąsek. Jednocześnie przyjemność ta obarczona jest mocno negatywnym ładunkiem emocjonalnym, gdyż żyjemy w czasach nacisku na dbanie o zdrowie oraz sylwetkę. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Wybrać taki rodzaj przekąsek, które będą pyszne i zdrowe. Czy są takie? Oczywiście! To świeży, niesolony popcorn!
 

Nieduża maszynka do prażonej kukurydzy marki FILUX

 

Domowa maszynka do prażonej kukurydzy

 

Wbrew powszechnym przekonaniom, do przyrządzania popcornu wcale nie trzeba używać niezdrowego tłuszczu. Osoby niemogące żyć bez prażonej kukurydzy i zarazem ceniące sobie zdrowie, mają możliwość pogodzenia tych pozornie sprzecznych pragnień. Dzieje się to dzięki zastosowaniu powietrza o bardzo wysokiej temperaturze. Popcorn przyrządzony w ten sposób jest nie tylko zdrowszy i mniej kaloryczny, lecz także smaczniejszy, gdyż nie ocieka gorącym tłuszczem i solą.

 

 

Maszynka do popcornu – ciekawe modele

 

Maszyna do popcornu oprócz dostarczania nam pysznej prażonej kukurydzy spełnia także funkcję estetyczną. Nie musi (acz może) być to zwyczajna maszynka o wyglądzie jasno wskazującym na funkcję. Urządzenie do popcornu można dostosować do indywidualnych potrzeb. Przykładowo: fani piłkarskich rozgrywek mogą umilić sobie podziwianie zmagań sportowych, kukurydzą uprażoną w urządzeniu do popcornu w kształcie piłki futbolowej.

 

Zabawny projekt urządzenia do popcornu, w kształcie piłki nożnej.

 

 

Urządzenie do robienia popcornu może przybrać także formę retro. Może przypominać maszynki widywane w wesołych miasteczkach czy kinie. Taka sprawdzi się, jeśli pragniemy urządzić całą kuchnię czy mieszkanie w tym stylu. W pozostałych przypadkach będzie raczej kolidować zresztą wystroju.

 

Domowa maszynka do popcornu jest atrakcją imprez, nie tylko dla dzieci. 

 

Popcorn dla (nie)cierpliwych

 

Prażona kukurydza to zdrowa i smaczna przekąska. Jej zaletą jest także to, że jej przyrządzenie  nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy kilka minut i mamy porcję pysznych przekąsek. Popcorn to nie tylko przegryzka na wieczorne seanse filmowe. To ulubiony przysmak dzieci, więc jest idealnym deserem i zamiennikiem niezdrowych chipsów oraz jest zawsze mile widzianą przekąską na dziecięce imprezy.

 

Maszynka do popcornu - dodatkowe udogodnienia

 

Niektórzy czerpią przyjemność z oglądania pękających ziarenek i słuchania towarzyszących temu procesowi dźwięków. Osoby należące do tego grona powinny rozważyć modele z przezroczystymi szybkami. W ten sposób będą mogły bez problemu przyglądać się ulubionemu procesowi. Dzieci będą zachwycone!

 

 

Innym udogodnieniem jest możliwość połączenia urządzenia z miską. Funkcję taką oferuje model w kształcie piłki futbolowej. Po przyrządzeniu można zdjąć górną pokrywkę i po przesypaniu popcornu używać jej jako miski do serwowania.

 

 

Pokrywa maszynki po zdjęciu, staje się miską na przekąski. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl