Parawan pokojowy we wnętrzach

Parawan pokojowy we wnętrzach

Każdy parawan pokojowy spełnia jasno określoną praktyczną funkcję – oddziela od siebie części pokoju. Ma również walory estetyczne i bywa wykorzystywany wyłącznie jako element dekoracyjny. Zobacz,  jak dobrze wybrać parawan pod kątem swoich potrzeb.

 

 

 

 

Parawan pokojowy - łatwość czyszczenia

 

Zasadniczo wszystkie parawany zapewniają przesłonę. I to jest ich główna funkcja. Jednak istnieje szereg innych czynników, które mogą determinować wybór parawanu. Jednym z nich jest łatwość utrzymania ich w czystości. Nie każdy ma czas i ochotę na żmudne czyszczenie. Wybierając taki produkt, warto znać własności poszczególnych materiałów.
 

 

Drewno malowane lub lakierowane jest najłatwiejsze do czyszczenia. Zasadniczo wystarczy przetrzeć na sucho lub zwilżoną szmatką i po kurzu nie ma śladu. Parawany z wypełnieniem z listewek lub cienkich listewek bambusowych, najłatwiej jest odkurzyć przy pomocy naelektryzowanej miotełki do kurzu.

 

Dwustronne parawany z nadrukiem również można delikatnie czyścić na sucho lub zwilżona, miękką szmatką. Jednakże trzeba zachować ostrożność podczas czyszczenia takiej nadrukowanej powierzchni, by jej nie przemoczyć lub nie uszkodzić mechanicznie.

 

Parawan pokojowy - walory estetyczne

 

Rodzaj materiału, z którego wykonano parawan, wpływa nie tylko na jego konserwację. W zależności od kryteriów doboru parawanu będziesz wybierać z określonej grupy produktów.

 

             

 

Parawan pokojowy wykonany z drewna może być wypełniony drewnem, flizeliną, czasem tkaniną dekoracyjna, a nawet metalową płytą lub tablicą do pisania na niej kredą. Opcji jest wiele.

 

 

 

Parawan drewniany z półeczkami i z nadrukiem na macie bambusowej wizerunków aktorek 

 

Jeśli chcesz dobrać parawan spójny z kolorystyką posiadanych mebli, to wybierzesz parawan drewniany drewniany. Jeśli jednak szukasz modelu, który będzie wyznacznikiem wnętrza, elementem przykuwającym uwagę, to zainteresują Cię dwustronne fotoparawany z nadrukiem. Tutaj ilość opcji kolorystycznych i ilości zdjęć do wyboru - oszałamia! Parawan ze zdjęciem wygląda we wnętrzu jak obraz, zwłaszcza kiedy ustawimy go przy ścianie.

 

 

Przestrzeń

 

Zwijane parawany jednoczęściowe to najwyższe przenośne ścianki. Ich rozmiaru nie można jednak regulować. Po rozstawieniu zawsze mają podobną płaszczyznę. Mają też charakterystyczny wygląd naturalnej maty bambusowej.

  

 

Parawan jednoczęściowy w formie maty bambusowej, zwijanej ścianki

 

W niedużych pomieszczeniach domowych lub firmowych rekomendowane są parawany skrzydłowe, które można ustawiać dowolnie. Ustawiając parawan bardziej ściśle lub bardziej go rozstawiając wzdłuż, regulujemy jego długość i powierzchnię, którą zasłania.

 

 

Istnieją parawany trzy-, cztero- i pięcioskrzydłowe, a nawet sześcioskrzydłowe. Dzięki temu każdy znajdzie parawan skrzydłowy do swojego wnętrza, nawet najmniejszego. Zawiasy w wielu modelach umożliwiają dowolne rozstawienie ścianek, toteż sposób ich postawienia można dopasować do koncepcji aranżacji wnętrza. Nawet tej najbardziej niestandardowej.

 

         

 

Przechowywanie parawanów pokojowych

 

Parawany jednoczęściowe nie potrzebują wiele miejsca, by je przechować, gdyż można je zwinąć jak dywan, o ile są wykonane na przykład z bambusa. Parawany kilkuskrzydłowe po złożeniu zajmują więcej miejsca, co utrudnia ich transport i może sprzyjać uszkodzeniom w jego trakcie. Jednakże ich wielkość po złożeniu nigdy nie przekracza szerokości i wysokości pojedynczej jego części. Łatwo jest zatem wsunąć go pomiędzy ścianę a szafę lub przechować w innym miejscu mieszkania.

 

Fotoparawany

 

Prawdziwym estetom dedykowane są dwustronne fotoparawany, czyli modele pokryte nadrukiem zdjęcia w doskonałej jakości i wspaniałej kolorystyce. Istnieją wersje z motywami graficznymi, sztuką abstrakcyjną, gwiazdami kina, naturą, zdjęciami z pięknych miejsc, zdjeciami natury, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To znakomite meble do wnętrz domowych i firmowych, a także świetny pomysł na prezent.

 

 

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci dokonać najlepszego wyboru!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl