Piecokuchnia 8kW - kocioł CO + piec węglowy - kuchnia węglowa c.o.

Kod produktu: PIECOKUCHNIA-8KW
Wysyłka w: 2-4 dni
Wysyłka od: 100,00 zł
Odbiór osobisty [?] Tak
Cena: 1 400,00 zł z VAT 1400.00 PLN
quantity szt.
24 MIESIĄCE GWARANCJI
WSZYSTKIE FORMY PŁATNOŚCI
MASZ 14 DNI NA ZWROT TOWARU
Oceń ten produkt:
5
ilość ocen: 1
średnia ocen: 5.00/5
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
9fc448cdf07df7dd1bf7af58b832d023
5f5d4f9a5f4d3f00f9736c8317aad692
8f313e0cc996c6b1e842522067ce6dc8

 
Opis produktu
Produkty powiązane
Dodaj pierwszą opinię

Nasze kotły to grupa wysokiej jakości kotłów grzewczych przeznaczonych do wodnych instalacji c.o. zarówno w domach jednorodzinnych jak i obiektach produkcji przemysłowej i ogrodniczej.Kotły spawane są wyłącznie z atestowanych blach wysokiej jakości spawanych w osłonie gazów metodą MIG 131. Większość elementów w kotłach jest gięta co służy wyeliminowaniu dużej ilości połączeń spawalniczych co znacznie wydłuża żywotność kotłów.Kotły mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413.
Piecokuchnia jednopłytowa 8kW (do 55m2)
Piecokuchnia jednopłytowa
Kotły typu Piecokuchnia są to dwufunkcyjne urządzenia łączące kocioł c.o. oraz kuchnię węglową. Piecokuchnie przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 100ºC oraz nagrzewania płyty kuchennej (grzewczej) jako źródła ciepła do gotowania, podgrzewania posiłków. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w kamienicach, blokach, domkach jednorodzinnych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Piecokuchnie mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413.Kotły spawane są wyłącznie z atestowanych blach wysokiej jakości spawanych w osłonie gazów metodą MIG 131. Większość elementów w kotłach jest gięta co służy wyeliminowaniu dużej ilości połączeń spawalniczych co znacznie wydłuża żywotność kotłów.
Budowa piecokuchni
Korpus piecokuchni składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali o grubości od 4mm do 6mm. Kanał konwekcyjny usytuowane jest w górnej części kotła i uformowany w kształcie „półki”. Zastosowanie poziomych kanałów w górnej części kotła ma bardzo duży wpływ na żywotność kotła, ponieważ nie występuje skraplanie spalin. Ruszt dolny kotła stosowany do ogrzewania pieca jako kotła C.O. praca zimą, wykonany jest z ruchomych ruszt żeliwnych lub ruszt wodnych na stale wykonany z rur grubościennych chłodzonych wodą. Natomiast ruszt górny umieszczany jest na podpórkach ściany bocznej, przeznaczony jest do ogrzewania płyty kuchennej (grzewczej) w okresie letnim U góry pieca znajduje się płyta żeliwna (kuchenna) jedno lub dwu fajerkowa. Izolacja piecokuchni wykonana jest z wełny mineralnej i osłonięta jest blachą lakierowaną.Na boku pieca kuchennego przewidziano:
Króciec służący do wkręcania termometru,
Króciec służący do wkręcania manometru wraz z kurkiem manometrycznym,
Króciec regulacji ciągu komina.
Powierzchnie grzewcze piecokuchni
Uwaga przed zakupem upewnij się, że wybrałeś kocioł o odpowiedniej mocy.
Obecnie oglądany wariant jest podświetlony
Podstawą doboru kotła do instalacji centralnego ogrzewania jest bilans cieplny ogrzewanych pomieszczeń. Wydajność cieplna znamionowa kotła powinna być równa lub nieco wyższa (do 10%) obliczeniowemu zapotrzebowaniu ciepła ogrzewanych pomieszczeń.
Znamionowa moc cieplnaPowierzchnia grzewcza kotłaPowierzchnia grzewcza 
8kW do 55m2 0,8m2
10kW do 90m2 1m2 zobacz
10kW 2płyty do 90m2 1m2 zobacz
12kW do 120m2 1,5m2 zobacz
Paliwo
Podsumowanie
Piecokuchnia jednopłytowa 8kW (do 55m2)
Estetyczny wygląd
Dwufunkcyjność (kocioł co + piec kuchenny z możliwością gotowania na płycie)
Kocioł „wszystkopalny”
Kanały w górnej części kotła
Sprawność cieplna ok. 72%
Dwa tryby pracy kotła LATO/ZIMA
Niezawodność i wysoka jakość produktu
  pobierz specyfikację techniczną

Opinie o produkcie (0)

Zawartość strony internetowej WWW.TWOJPASAZ.PL jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu twojpasaz.pl oraz treści w nim zawartych należą do firmy Granos Group Sp. z o.o. odpowiedzialnością. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu twojpasaz.pl. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WWW.TWOJPASAZ.PL bez zgody właściciela jest zabronione.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl